Михайлове диво — 6 вересня: Що можна, та не можна робити в це велике свято

Пам’ять святого архангела Михаїла заведено вшановувати 6 вересня. Саме цього дня він здійснив одне з перших своїх див. Люди назвали цей день — Михайлове диво. Він головнокомандувач війська Господнього, відправив у пекло Люцифера. На святинях Михаїла зображають з мечем у руці, який знищує нечисту силу. Він стоїть перед входом у Боже Царство й є захисником грішних душ. Він має книгу, де записані всі вчинки, які зробила людина під час життя.

Вважається, що Архангел Михаїл стоїть на сторожі біля дверей в Царство Боже. Є він і заступником грішних душ перед Господом. У нього є книга, в якій вказані всі вчинки людини. Ще він був охоронцем воїнів. Люди читали молитви святому й він захищав їх від хвороб.

6 вересня було здійснено Перше диво Архангела Михаїла. Він показав всім, як може посланець Всевишнього покарати грішників.

Події відбувалися у місті Хонес, де жив чоловік — Архип. У нього був тяжкий смуток на серці, бо мав доньку, яка не розмовляла. Чоловік постійно молився Всевишньому та просив допомогти. Уві сні до нього прийшов архангел Михаїл. Він розповів йому, що для того, щоб його донька одужала, їй потрібно випити воду з джерела. Джерело знаходилося поряд з містом. Чоловік зробив так, як йому наказав архангел. Донька одужала, а її батько на місці джерела збудував церкву. Там люди зцілювали свої недуги. Після цієї події, деякі язичники почали вірувати у Всевишнього. За всім цим дивом спостерігали язичники й вирішили знищити церкву, джерело та самого чоловіка. Вони змінили русло річки, щоб вода змила всі побудови.

Це побачив чоловік та впавши на коліна почав читати молитви, після яких до нього з небес спустився Михаїл. Він зробив так, щоб змило плем’я язичників.

У цей день не можна працювати, бо архангел Михаїл покарає. Можна лише робити ту працю, яка допомагала немічним.

Люди відвідують церкву, де відбувається урочисте богослужіння. Люди читають молитви та ставлять свічки за здоров’я. Архангел буде вдячний тим, хто цього дня дає милостиню та годує нужденних.

Забороняється сваритися, казати неправду та конфліктувати. Також, влаштовували зустрічі, де примирювали близьких, які посварилися. Після церкви вся родина йшла додому та сідали за святковий стіл.

Прикмети:

  • Якщо на деревах у цей день побачите іній, це означає що архангел Михаїл заморозив нечисту силу.
  • Чекайте взимку багато снігу, якщо у цей день були заморозки.
  • Зима буде м’якою, а осінь теплою, якщо на деревах багато шишок.
  • Якщо верхівка берези жовта, весна прийде рано.
  • Якщо верхівка берези зелена, весна прийде пізно.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!