Миколи Студеного — 4 лютого. Що потрібно зробити в цей день кожному господаря, та на що звернути увагу

Миколу Студійського, ігумена Константипольського монастиря заведено вшановувати 4 лютого. Святий володів даром зцілення та лікування. Люди прозвали це свято — Микола Студений.

Народився святий у Кідонії, у родині парафіян. Коли йому виповнилося десять років, батьки відправили сина до Студійського монастиря, у чернече училище. Коли хлопець досяг 16 років, він прийняв чернечий постриг.

За часів правління деспота та варвара Левона Арцруні, він захищав принципи християнської віри. За це його разом з побратимами ув’язнили, але вони продовжували свою місію. Згодом правитель помер й на його місце прийшла правителька Феодора. Тоді святий зміг покинути в’язницю. Згодом до влади прийшов Варда й знову почалися гоніння над християнами. Микола вирішив відмовитися від ігуменства, покинув церкву та почав вести аскетичний спосіб життя. Таким способом він намагався очистити свою душу. Лише коли до влади прийшов Василь Македонянин, він повернувся до церкви та став настоятелем.

Люди у цей день турбувалися про свою родину, а вже після цього присвячували себе молитві. Дорослі просили святого дати гарне здоров’я. Люди запрошували до себе знахарів, які робили обереги та читали спеціальні замовні слова на здоров’я. У цей день не можна полювати та рибалити. При зустрічі дикого звіра, люди читали спеціальні слова, щоб уберегти найменшого члена родини від нападу звіра. Молодиці фарбували хною волосся. Молодь радила багаття та влаштовували гуляння.

Прикмети:      

  • Чекайте теплої погоди, якщо кора на деревах почала ставати чорною.
  • Якщо наснився кабан або ведмідь, чекайте чогось поганого.
  • Якщо наснився птах, чекайте гарних новин.
  • Чекайте на заметіль та хуртовини, якщо гілки ялинки опускається до землі.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!