Мучениці Параскеви Римської — 8 серпня. Що можна, та чого не варто робити в цей день

8 серпня, необхідно помолитися мучениці Параскевії Римській, щоб вона допомогла вилікувати захворювання очей та голови. А ті, хто дуже мріє стати мамою, повинні прочитати молитви святій. Вона народилась у родини, яка довгий час не могла мати дітей.

Все своє життя Параскевія була вірна Господу, після смерті батьків все своє майно роздавала тим, хто цього потребував. Проповідувала християнську віру й через це, язичники намагалися вмовити її зректися своєї віри. Її вмовляли, знущалися, але всі зусилля були марними.

Після всіх страшних тортур тіло дівчини залишалось неушкодженим. Імператор дав наказ святій, щоб вона бризнула на нього з котла, щоб подивитися на скільки він гарячий. Дівчина бризнула смолою на лице імператора й смола випалила йому очі.

Він тоді покаявся у своїх гріхах, попросив від щирого серця пробачення у святої й та його зцілила. Він був дуже здивований, тому наказав своїм підданим пройти обряд Хрещення. Потім він відпустив Параскеву Римську на свободу.

Вона продовжувала мандрувати по містах та проповідувати християнську віру. Але в одному місті правитель Тарасій схопив святу, знущався з неї, а потім віддав наказ відрубати їй голову.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!