Мудре питання Сократа, про дружину і дітей. А кого виберете ви?

Головною забавкою одного філософа з Греції – ставити людям дуже важкі питання.
Одним з яких є : «Уяви собі, якщо почне горіти будинок, хто буде першим, кого ти почнеш рятувати? Твої діти чи кохана?».

Він ставив це питання всім, хто проходив повз. Більшість, звичайно, говорили, що малечу. Сократ думав інакше. Рятунок отримала б жінка й він пояснив чому. Для нього врятований хлопчик нагадував про цю страшну подію. Малий ріс би без неньки, а згодом у нього буде нова, не рідна мати, яка не замінить йому справжню.

Згодом один знайомий поставив це питання своїм співробітникам. Вони дискутували на цю тему до кінця зміни, але більшість була на стороні дітей. Вони без сумнівів всі казали, що діти це наше майбутнє, вони продовжать родове дерево. А ось жінку можна знайти іншу. Після трудового робочого дня до мене підійшов старенький охоронець та спитав, що за дискусія сьогодні відбувалася.

Почувши розповідь він також вирішив висловити свою думку й відповів, що порятунок отримала жінка. Він став мені пояснювати чому. Він у шлюбі понад 30 років, в нього троє синів. Вони досягли дорослого віку та покинули рідну домівку. Тому діти – вони, як гості. Після невеликої паузи додав – буду вмирати разом зі своєю коханою, бо вона мене буде хоронити, не сини.Я дуже замислився над його відповіддю, бо цінності шлюбного життя зникли. Вистачає лише маленького різноголосся й все родина розвалилась. В старі часи такого не було. Я теж збирався рятувати малих, але після сьогоднішнього дня змінив свою думку.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!