Наприкінці листопада, потрібно зробити три важливі речі зі смородиною, щоб покращити їхню врожайність у наступному році

Саме наприкінці листопада, потрібно зробити три важливі речі для смородини, щоб покращити їхню врожайність у наступному році.

Приберіть мульчу та рослинні залишки. Це варто зробити для того, щоб сира мульча не почала гнисти й коріння не заледеніло, коли вдарить мороз. У шарі мульчі можуть розвиватись патогенні мікроорганізми та шкідники. Тому, не забудьте прибрати з під кущів солому та траву.

Обріжте гілки, яким наступного року виповниться три роки, а у цьому два. Таку обрізку зробіть на половині куща, а наступного року зробіть цю маніпуляцію на іншій. Обрізавши гілки – ви змусите рости нові гілки, на яких виросте більше смачних та великих ягід. Обрізку проводять, коли сокорух припинився, щоб не почали гнисти гілки.

Замульчуйте прикореневу зону кущів перегноєм перед настанням морозів. Перегній зігріє кущ, а весною – підживить.

Ці маніпуляції варто зробити наприкінці осені, щоб кущі смородини встигли увійти у стадію спокою. Органічне добриво не дасть визріти молодим пагонам, бо морози знищать їх разом з бруньками. Смородина завдяки перегною не помітить наближення зими. Мульчу розкладайте перед самим початком зими.Щоб тримати врожай, все потрібно робити вчасно!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!