Саме наприкінці листопада, потрібно зробити три важливі речі для смородини, щоб покращити їхню врожайність у наступному році.
Приберіть мульчу та рослинні залишки. Це варто зробити для того, щоб сира мульча не почала гнисти й коріння не заледеніло, коли вдарить мороз. У шарі мульчі можуть розвиватись патогенні мікроорганізми та шкідники. Тому, не забудьте прибрати з під кущів солому та траву.
Обріжте гілки, яким наступного року виповниться три роки, а у цьому два. Таку обрізку зробіть на половині куща, а наступного року зробіть цю маніпуляцію на іншій. Обрізавши гілки – ви змусите рости нові гілки, на яких виросте більше смачних та великих ягід. Обрізку проводять, коли сокорух припинився, щоб не почали гнисти гілки.
Замульчуйте прикореневу зону кущів перегноєм перед настанням морозів. Перегній зігріє кущ, а весною – підживить.
Ці маніпуляції варто зробити наприкінці осені, щоб кущі смородини встигли увійти у стадію спокою. Органічне добриво не дасть визріти молодим пагонам, бо морози знищать їх разом з бруньками. Смородина завдяки перегною не помітить наближення зими. Мульчу розкладайте перед самим початком зими.
Щоб тримати врожай, все потрібно робити вчасно!
Квасоля за болгарським рецептом: смачно та просто Ця страва з поєднанням квасолі, томатної пасти, ароматних…
Навіть досвідчені продавці не завжди дотримуються правильних умов зберігання посівного матеріалу, що може знижувати якість…
Чи можна обрізати дерева взимку: поради та рекомендації Обрізка дерев узимку — це не лише…
Як віник може допомогти залучити багатство: народні прикмети Віник у народних прикметах вважається символом порядку…
Як повернути кухонним рушникам ідеальну чистоту: простий рецепт Кухонні рушники часто забруднюються стійкими плямами, які…
Як правильно доглядати за товстянкою та стимулювати її ріст і цвітіння Товстянка, або грошове дерево,…