Існує безліч натуральних способів обробки полуниці від різноманітних хвороб та шкідників. Вони виготовлені з натуральної сировини та не наносять шкоди довкіллю та людині.
Розглянемо як боротися зі шкідливими комахами народними способами.
Настойка часнику – на 10 л води наріжте 200-300 гр. часнику. Залишіть на тиждень постояти після використовуйте розчин для обприскування.
Настойка кульбабки — веде боротьбу з суничним кліщем. На 10 л гарячої води наріжте дрібно 800 гр. зелені кульбаби. Залишіть настоюватися 5 годин, гарно перемішайте та процідіть.
Відвар полині – подрібніть 2 кг стебел полині, залийте 10 л води та закип’ятіть. Залишіть відвар охолоджуватися, після процідіть та використовуйте для обприскування проти павутинного кліща.
Відвар зі свіжого листя тютюну – подрібніть 2 кг листя тютюну, залийте 10 л води, закип’ятіть. Холодним відваром обприскуйте для боротьби з павутинним кліщем.
Відвар із бадилля помідорів – подрібніть свіжу зелень помідорів, залийте відром гарячої води. Залишіть настоюватися на 4 години, після прокип’ятіть на протязі 30 хвилин. Залишіть розчин охолонути та процідіть. Використовуйте методом обприскування проти суничного кліща.
Настій лушпиння цибулинного – насипте 0,5 відра лушпиння та залийте 10 л гарячої води. Залишіть настоюватися на 48 годин. Використовують розведений розчин один до двох та обприскують грядки. Використовують для боротьби з суничним кліщем.
Відвар з червоного пекучого перцю – візьміть 100 гр. подрібненого перцю та залийте 1 л води, прокип’ятіть на протязі 60 хвилин. Залишіть настоюватися на 2 доби, перед використанням розчин необхідно процідити. Розчиніть розчин у співвідношенні 1 до 20, розбавте з водою та обприскуйте кущі.
Оцет та олія соняшникова – на 10 л води додайте 500 мл. оцету та 250 мл. олії. Поливайте місця де скупчується багато мурах.
Розглянемо як боротися з шкідливими хворобами народними способами.
Гірчиця – на відро окропу додайте 100 гр. гірчичного порошку. Залишіть настоюватися 3 доби. Перед застосуванням розведіть навпіл з водою та гарно пролийте кущі. Веде боротьбу з сірою гнилизною.
Пижма – візьміть 75 гр. сухої трави або 500 гр. сирої трави та залийте 10 л води. Залишіть розчин на добу, а після прокип’ятіть протягом 20 хвилин. Розведіть в пропорціях 1 до 5 та обприскуйте проти борошнистої роси та суничним кліщем.
Зола – насипте золу під кущами в розрахунку 70 гр. на м2. Використовують проти різноманітних видів гнилизни.
Сіно – залийте 3 л води 1 кг сіна, залишіть настоюватися на 6 годин та пролийте грядки. Бореться з борошнистою росою.
При використанні всіх розчинів рекомендується додавати натерте господарське мило, для гарного укріплення на листі полуниці.
Також можна використати такий гарний розчин. Для цього необхідно:
- Вода – 10 л;
- Йод – 1 чайна ложка;
- Березовий дьоготь – 2 столові ложки;
- Борна кислота – 0,5 чайної ложки;
- Олія ялиці – 1 чайна ложка;
- Нашатир – 2 столові ложки;
- Господарське мило – 200 гр.
Змішайте всі інгредієнти до однорідності. Розведіть розчин у співвідношенні 1 до 20. Пролийте грядки.
Обробка полуниці весною.
Як тільки зійде сніг необхідно починати обробляти полуницю:
- Зніміть настил, якщо ви на зиму вкривали її.
- Приберіть мульчу та верхній шар землі. Мульчу – спаліть.
- Видаліть старе листя та квітконоси, вуса – після спаліть їх.
- Викопайте кущі, які слабкі та хворі, замініть їх новими.
- Прорихліть землю навкруги кущів, якщо коріння оголене, навпаки підсипте землі.
- Після обробіть кущі фунгіцидами або інсектицидами (бордоська рідина, мідний купорос, Фітоспорин, Тріходермін).
- Пролийте грядки гарячою водою з марганцем.
Коли необхідно обприскувати грядки з полуницею.
Перший раз це необхідно провести одразу після танення снігу.
Другий раз – перед тим, як кущі зацвітуть.
Проводити ці маніпуляції необхідно в суху та безвітряну погоду. До того часу, як з’явилися бутони необхідно провести боротьбу з комахами, для цього використовують спеціальні засоби, які можна придбати в магазині або приготувати самому. Якщо полуниця цвіте, обробляти кущі не бажано. Ці процедури проводять за 7 днів до відкриття бутонів.
Якщо торік ви помічали жука – довгоносика, то в цьому році необхідно обробити кущі – Актеліком. Дуже обережно обробіть листя та квітконоси полуниці. Ці комахи вигризають середину квітконосу, тому слід вести боротьбу з ними.
Завдяки цим порадам ви неодмінно отримайте гарний врожай, солодкі та соковиті ягоди.