Натуральні засоби для обробки полуниці весною, щоб захистити її від хвороб та шкідників.

Існує безліч натуральних способів обробки полуниці від різноманітних хвороб та шкідників. Вони виготовлені з натуральної сировини та не наносять шкоди довкіллю та людині.

Розглянемо як боротися зі шкідливими комахами народними способами.

Настойка часнику – на 10 л води наріжте 200-300 гр. часнику. Залишіть на тиждень постояти після використовуйте розчин для обприскування.

Настойка кульбабки —  веде боротьбу з суничним кліщем. На 10 л гарячої води наріжте дрібно 800 гр. зелені кульбаби. Залишіть настоюватися 5 годин, гарно перемішайте та процідіть.

Відвар полині – подрібніть 2 кг стебел полині, залийте 10 л води та закип’ятіть. Залишіть відвар охолоджуватися, після процідіть та використовуйте для обприскування проти павутинного кліща.

Відвар зі свіжого листя тютюну – подрібніть 2 кг листя тютюну, залийте 10 л води, закип’ятіть. Холодним відваром обприскуйте для боротьби з павутинним кліщем.

Відвар із бадилля помідорів – подрібніть свіжу зелень помідорів, залийте відром гарячої води. Залишіть настоюватися на 4 години, після прокип’ятіть на протязі 30 хвилин. Залишіть розчин охолонути та процідіть. Використовуйте методом обприскування проти суничного кліща.

Настій лушпиння цибулинного – насипте 0,5 відра лушпиння та залийте 10 л гарячої води. Залишіть настоюватися на 48 годин. Використовують розведений розчин один до двох та обприскують грядки. Використовують для боротьби з суничним кліщем.

Відвар з червоного пекучого перцю – візьміть 100 гр. подрібненого перцю та залийте 1 л води, прокип’ятіть на протязі 60 хвилин. Залишіть настоюватися на 2 доби, перед використанням розчин необхідно процідити. Розчиніть розчин у співвідношенні 1 до 20, розбавте з водою та обприскуйте кущі.

Оцет та олія соняшникова – на 10 л води додайте 500 мл. оцету та 250 мл. олії. Поливайте місця де скупчується багато мурах.

Розглянемо як боротися з шкідливими хворобами народними способами.

Гірчиця – на відро окропу додайте 100 гр. гірчичного порошку. Залишіть настоюватися 3 доби. Перед застосуванням розведіть навпіл з водою та гарно пролийте кущі. Веде боротьбу з сірою гнилизною.

Пижма – візьміть 75 гр. сухої трави або 500 гр. сирої трави та залийте 10 л води. Залишіть розчин на добу, а після прокип’ятіть протягом 20 хвилин. Розведіть в пропорціях 1 до 5 та обприскуйте проти борошнистої роси та суничним кліщем.

Зола – насипте золу під кущами в розрахунку 70 гр. на м2. Використовують проти різноманітних видів гнилизни.

Сіно – залийте 3 л води 1 кг сіна, залишіть настоюватися на 6 годин та пролийте грядки. Бореться з борошнистою росою.

При використанні всіх розчинів рекомендується додавати натерте господарське мило, для гарного укріплення на листі полуниці.

Також можна використати такий гарний розчин. Для цього необхідно:

 • Вода – 10 л;
 • Йод – 1 чайна ложка;
 • Березовий дьоготь – 2 столові ложки;
 • Борна кислота – 0,5 чайної ложки;
 • Олія ялиці – 1 чайна ложка;
 • Нашатир – 2 столові ложки;
 • Господарське мило – 200 гр.

Змішайте всі інгредієнти до однорідності. Розведіть розчин у співвідношенні 1 до 20. Пролийте грядки.

Обробка полуниці весною.

Як тільки зійде сніг необхідно починати обробляти полуницю:

 1. Зніміть настил, якщо ви на зиму вкривали її.
 2. Приберіть мульчу та верхній шар землі. Мульчу – спаліть.
 3. Видаліть старе листя та квітконоси, вуса – після спаліть їх.
 4. Викопайте кущі, які слабкі та хворі, замініть їх новими.
 5. Прорихліть землю навкруги кущів, якщо коріння оголене, навпаки підсипте землі.
 6. Після обробіть кущі фунгіцидами або інсектицидами (бордоська рідина, мідний купорос, Фітоспорин, Тріходермін).
 7. Пролийте грядки гарячою водою з марганцем.

Коли необхідно обприскувати грядки з полуницею.

Перший раз це необхідно провести одразу після танення снігу.

Другий раз – перед тим, як кущі зацвітуть.

Проводити ці маніпуляції необхідно в суху та безвітряну погоду. До того часу, як з’явилися бутони необхідно провести боротьбу з комахами, для цього використовують спеціальні засоби, які можна придбати в магазині або приготувати самому. Якщо полуниця цвіте, обробляти кущі не бажано. Ці процедури проводять за 7 днів до відкриття бутонів.

Якщо торік ви помічали жука – довгоносика, то в цьому році необхідно обробити кущі – Актеліком. Дуже обережно обробіть листя та квітконоси полуниці. Ці комахи вигризають середину квітконосу, тому слід вести боротьбу з ними.

Завдяки цим порадам ви неодмінно отримайте гарний врожай, солодкі та соковиті ягоди.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!