Не спалюйте та не викидайте листя, з нього можна приготовити засіб для поліпшення родючості ґрунту

Для того, щоб наситити вашу землю на городі корисними речовинами, потрібно використати опале листя. Восени цього матеріалу дуже багато, тому необхідно гуманно його використовувати. Для приготування добрива потрібно зібрати листя та скласти в одне місце, щоб воно там перегнивало.

Корисні властивості:

Саме листя не містить корисних речовин, а ось у перегної їх дуже багато.

  • Провітрює землю. Завдяки перегною у ґрунті затримується вода, тому рослини будуть захищенні під час спеки.
  • У перегної заводяться черв’яки, які потім розпушують землю.
  • Робить землю підкисленою, це позитивно впливає на зростання плодових дерев.
  • Мульча для овочів.

Яке листя потрібно заготовляти та використовувати:

Листя яблунь, груш, слив та вишні. Можна використовувати голки хвойних дерев, але вони перегнивають довше ніж листя. Збирайте листя калини, берези, дуба та горобини. Листя, яке містить велику кількість азоту та кальцію – береза, ясен, бук, вишня, тополя, дуб, верба. Подрібнювати та використовувати можна листя таких дерев, як глід, клен, каштан.Місткість для вироблення перегною.

Можна використовувати мішки для сміття зробивши кілька отворів, спеціальні пакети для перегною або у кутку саду відокремити невелику ділянку та складати листя туди. Коли складете листя, його потрібно гарно зволожити, щоб розпочався процес гниття. На цю кучу можна зносити траву, але без коріння.

Як зрозуміти, що перегній готовий?

Використовуйте перегній через пів року після того, як ви його зробили. Він стане темного кольору. Весною під час перекопування землі внесіть перегній. Можна використовувати перегній для вирощування розсади. Для пересадки кімнатних рослин, змішайте перегній, садовий компост та пісок. Не забувайте інколи поливати перепріле листя. Голки хвойних дерев перепріють через 3 роки.

Тому, не слід спалювати опале листя, краще використайте його у садівництві!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!