Не викидайте опале листя, воно ще принесе вам багато користі на городі

Коли осінь приносить опале листя, багато садівників стикаються з питанням про те, як його правильно використовувати. Перша думка, яка може виникнути — це спалити листя, але це не є найкращим варіантом з багатьох причин, включаючи шкоду для навколишнього середовища, пожежну безпеку і можливі штрафи.

Але є кілька інших корисних і безпечних способів використання опалого листя на вашій ділянці:

  • Утеплення грядок: Ви можете використовувати зібране на ділянці листя для утеплення грядок з озимими культурами. Важливо пам’ятати, що горіхове листя не підходить для цієї мети.
  • Компостування: Спочатку ви можете викопати яму для створення компосту і закласти в неї опале листя. Шарове компостування, коли листя перекладається іншими органічними відходами та гілками бур’янів, допоможе вам отримати якісний компост для подальшого використання на грядках.
  • Боротьба з бур’янами на клумбах: Опале листя може бути корисним бар’єром для проростання бур’янів на клумбах. Просто розсипте його по клумбах, коли ви прибираєте квіти, і воно захистить землю від росту бур’янів до настання весни. Тоді вам буде легше прибрати залишки листя і мати чисті та охайні клумби.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!