Ніколи не говоріть своїм дітям ці фрази, щоб не травмувати їхню психіку.

Дорослі та діти по різному сприймають навколишній світ. Тому часто виникають такі моменти, коли дитині пояснюєш одне, а він це розуміє не так, як ви. Якщо батьки таким способом намагаються поставити ціль перед дитиною, то діти сприймають це, як грубе поводження та образи.

Необхідно оберігати малечу від небезпечних ситуацій та слідкувати за своїми, дорослими розмовами. Діти часто чують від батьків такі фрази:

  • «Кому ти потрібен, окрім мене». Ця фраза може негативно вплинути на самооцінку дитини, адже малеча завжди довіряє дорослим. Якщо постійно говорити такі слова, то дитина змириться з цим.
  • «Тут немає нічого твого». Таким способом ви принижуйте дитину, лишаєте його маленької вагомості. Ви цим показуйте, що матеріальне для вас дорожче, ніж власна дитина.
  • « Ми весь час на тебе горбатимося, а ти…». Ви постійно натякаєте малечі на те, що вона щось винна вам. Це негативно впливає на самооцінку дитини. Вона починає замислитися над тим, що вона постійно вам, щось винна й не в повному обсязі вам дякує за все.
  • «Ну дивись, зараз батько повернеться…». Такими словами ви робите батька в очах дитини – монстром. Ви не знаєте, як розв’язати цю проблему. Авторитет ви таким способом точно не заслужите.
  • «Ти скоро мене в могилу заженеш». Такими словами ви лише лякаєте малечу. На початку вона злякається, але потім не стане звертати на це увагу.Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!