Цього дня вшановують преподобного Саву Єрусалимського, який з юних років присвятив своє життя служінню Богу та обрав шлях аскетизму. Сава допомагав нужденним і зцілював хворих своїми молитвами.
Святий народився в місті Муталаска у християнській родині. Коли батьки змушені були залишити його, хлопчика взяв на виховання дядько. Він направив Саву до Флавіанського монастиря, де той став послушником. Саме в монастирі юнак здобув знання Святого Письма та присвятив багато часу молитвам. Після повернення батьків, вони намагалися схилити сина до одруження, проте Сава твердо відмовився. У 17 років він прийняв чернечий постриг і став ченцем, після чого почав зцілювати хворих.
Важливий вплив на його духовне життя мав ієромонах Євфимій, завдяки якому Сава перейшов до строгого храму Муккелік під керівництвом настоятеля Феоктиста. Після смерті свого наставника Сава обрав усамітнення в пустелі, однак згодом до нього почали прибувати учні. Разом із ними він заснував чоловічий монастир і побудував ще сім монастирів — кіновій, де ченці жили за принципами спільноти.
Сава також доглядав за палестинськими лаврами та келіями, присвячуючи своє життя служінню Богу та людям. Після смерті його мощі визнали чудотворними. Спочатку вони зберігалися у Венеції, а пізніше були перевезені до Ізраїлю.
У цей день заборонялося сваритися чи говорити погані слова, адже вважалося, що це може принести в дім хвороби та нещастя. Традиція передбачає щирі молитви до Всевишнього, щоб впустити Його у своє серце та попросити захисту і благословення.
День Сави нагадує про важливість духовного зростання, стриманості та добрих справ.
Як ефективно випрати килим у домашніх умовах без дорогих засобів Килим швидко накопичує пил, бруд…
Для посіву моркви за місячним календарем найкраще обирати дні на зростаючий Місяць у родючих знаках,…
Як легко позбутися жовтого нальоту на тарілках без агресивної хімії Досвідчені господині радять простий і…
Ось детальна інформація про сприятливі дні для посіву кавунів і динь на розсаду у 2025…
Червона нитка на зап’ясті — це не просто прикраса, а сильний символ, пов’язаний із захистом,…
Огірки — теплолюбна культура, тому їх висів у відкритий ґрунт можливий лише тоді, коли встановиться…