Ніколи не звинувачуйте інших, поки не прочитаєте цього Мудрого Старця

Внутрішній спокій і щастя людини залежить від того, як ми сприймаємо ті чи інші речі.

Є люди, які звикли у всьому бачити світлу сторону, а є люди з іншим світоглядом: вони у всьому шукають недоліків.

В одному селі жив Старець, до якого часто приходили люди на пораду. Одного дня до його оселі завітали дві жінки. Вони жалілися на свою сусідку, в якої було шестеро дітей. Розповідали, що люблять діточок, але ці – не виховані і роблять шкоду: то в сад по яблука без дозволу забіжать, то на город прошмигнуть. Казали, що їм, звичайно, шкода жінку, яка сама їх годує, але терпіти неподобство не хочуть.

Старець довго думав і сказав: «Є люди, схожі на колючий кактус. Все, що відбувається навколо них, сприймають відсторонено. Навіть не задумуючись, відштовхують оточуючих, не спробувавши поговорити з ними. А є люди, що віддають своє тепло, як сонячні квіточки ромашки. Вони приваблюють запахом і ніжним сяйвом.

Скажіть, а ви хоча б раз намагалися поговорити з цими дітьми, запитати, чому вони так роблять? Хоча б іноді частували їх чимось смачним? Може, вони не такі погані, як ви розказуєте?».

Засоромились жінки, прийшли додому і виконали все, що порадив Старець. Дійсно, діти проявили себе з іншого боку: добре слово і допомога жінок змінила малих. Вони ввічливо вітались з сусідами, пропонували свою допомогу, без дозволу не ходили в сад.Гарне ставлення та щире сердечне слово можуть розтопити будь-яке серце. Дивіться позитивно на все, що вас оточує. Любов змінить світ на краще.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!