Для забезпечення високого врожаю малини необхідно вдаватися до правильного обрізання рослини восени, яке сприяє здоровому зростанню кущів та захисту від захворювань і шкідників.
Обрізка малини восени залежить від її різновиду та погодних умов. Ремонтантну малину слід обрізати після літнього врожаю, приблизно в кінці вересня або на початку жовтня. Всі пагони повинні бути відсічені біля поверхні ґрунту, оскільки вони не будуть давати плодів. Неремонтантну малину слід обрізати до настання заморозків, приблизно в середині — наприкінці жовтня, залишаючи тільки пагони, які родили цього року.
Обрізку слід проводити за допомогою гострого та дезінфікованого секатора чи ножиць в суху та ясну погоду, щоб уникнути зараження ран грибками чи бактеріями. Обрізані пагони слід викидати або спалювати, а не залишати на ділянці, оскільки вони можуть бути джерелом інфекції та приваблювати шкідників.
Для ремонтантної малини варто видаляти всі стебла біля кореня, залишаючи їх довжиною не більше п’яти сантиметрів. При обрізанні неремонтантної малини слід зрізати лише пагони з коричневою корою та висохлим листям, а молоді пагони з зеленою корою та живим листям слід залишити на наступний рік. У випадку, якщо кущ став занадто густим, можна провести розрідження, залишивши лише 10-15 сильних та здорових пагонів на кущі.
Обрізка малини восени є важливою агротехнічною процедурою, що сприяє отриманню якісного та рясного врожаю наступного року.
Чим підживлювати кавуни та дині у липні для гарного врожаю Липень – найважливіший період для…
Підживіть цим троянди в липні: цвітіння миттєво стане пишнішим Липень – ключовий місяць для пишного…
Молоко прискорить дозрівання огірків: 3 рецепти підживлення Щоб огірки були соковитими, міцними й почали дозрівати…
Виховання дитини – це завжди виклик, адже потребує не лише любові та турботи, але й…
Як часто потрібно поливати орхідею, щоб вона цвіла роками Правильний полив орхідеї — запорука її…
Хто з нас не мріє про багатий урожай соковитих, стиглих помідорів? Однак, часто наші очікування…