Обрізка плодових дерев навесні: поради, які варто взяти на замітку усім господарям

Для того, щоб фруктові дерева радували вас своїм багатим врожаєм, варто правильно їх обрізати. Неправильна обрізка може призвести до гибелі дерев.

Процедуру потрібно проводити у ясний, слабо морозний день, коли температура повітря не більше п’яти градусів. Найчастіше це роблять у середині березня та до початку квітня.

Інструменти для обрізки повинні бути гострими та продезінфікованими. Якщо дерево не плодоносить, приберіть хворі гілки та ті, які загущують посадки. Вкоротіть однорічні прирости. Якщо ви вирішили прибрати гілки, їх варто обрізати на кільце та не залишаючи пеньків. Якщо ви хочете зберегти кору, варто зробити надпил товстої гілки. Обрізку проводьте обережно, щоб не зашкодити брунькам. Проводьте процедуру під кутом 45 градусів. Проводьте надріз на пару мм. нижче від бруньки.

Яблуням потрібно сформувати симетричну кору. Після посадки варто одразу провести обрізку до 90 см. Якщо є бічні пагони, їх вкорочують на 1/4. Якщо їх немає, обрізку проведіть наступної весни. Потім варто прибирати хворі та уражені гілки.

Груші обрізають, так само як яблуні. Коли дереву виповниться два роки, варто сформувати яруси, які будуть мати кілька віялових скелетних пагонів. Вони розташовуються нижче центрального стовбура.

Сформуйте персик так, щоб він нагадував чашу з низьким штамбом. Після висадки варто прибрати 20 см. над місцем щеплення. Молоді пагони сміливо вкоротіть до 3 бруньок. Після слідкуйте, щоб скелетних гілок було не більше 5 та проводьте формуючу обрізку. Гілки, які не дають плодів обріжте до 20 см.

У абрикоси потрібно обрізати центральну гілку до 75 см., а дрібні пагони обріжте на кільце. Наступного року варто дві скелетні гілки обрізати на 20 см. Потім варто зробити центральну гілку меншою, ніж бічні на 20 см.

Крону вишні потрібно проріджувати. Вкоротіть сильні гілки на бруньку. Наступного року приберіть гілки, які ростуть біля штамба. Скелетні гілки обріжте до на сильну бруньку. Вони не повинні бути вищими за центральну гілку. Подальша обрізка включає у себе обрізку сухих та хворих гілок.

Саджанець сливи варто вкоротити до 75 см., щоб потім було легко сформувати дерево. Наступного року потрібно прибрати гілки, які конкурують між собою. Скелетні гілки роблять коротшими на бруньку. Гілки, які загущують посадки обрізають на кільце. Також, проводять санітарну обрізку. Для того, щоб дерево не росло високим, потрібно у деякий час обрізати центр на сильну бруньку. Це роблять раз на чотири роки.

Місця зрізів обов’язково потрібно обробити садовим варом. Варто користуватися спеціальним календарем, де можна дізнатися час, коли потрібно доглядати за деревами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!