Categories: Поради

Обрізка плодових дерев навесні: поради, які варто взяти на замітку усім господарям

Для того, щоб фруктові дерева радували вас своїм багатим врожаєм, варто правильно їх обрізати. Неправильна обрізка може призвести до гибелі дерев.

Процедуру потрібно проводити у ясний, слабо морозний день, коли температура повітря не більше п’яти градусів. Найчастіше це роблять у середині березня та до початку квітня.

Інструменти для обрізки повинні бути гострими та продезінфікованими. Якщо дерево не плодоносить, приберіть хворі гілки та ті, які загущують посадки. Вкоротіть однорічні прирости. Якщо ви вирішили прибрати гілки, їх варто обрізати на кільце та не залишаючи пеньків. Якщо ви хочете зберегти кору, варто зробити надпил товстої гілки. Обрізку проводьте обережно, щоб не зашкодити брунькам. Проводьте процедуру під кутом 45 градусів. Проводьте надріз на пару мм. нижче від бруньки.

Яблуням потрібно сформувати симетричну кору. Після посадки варто одразу провести обрізку до 90 см. Якщо є бічні пагони, їх вкорочують на 1/4. Якщо їх немає, обрізку проведіть наступної весни. Потім варто прибирати хворі та уражені гілки.

Груші обрізають, так само як яблуні. Коли дереву виповниться два роки, варто сформувати яруси, які будуть мати кілька віялових скелетних пагонів. Вони розташовуються нижче центрального стовбура.

Сформуйте персик так, щоб він нагадував чашу з низьким штамбом. Після висадки варто прибрати 20 см. над місцем щеплення. Молоді пагони сміливо вкоротіть до 3 бруньок. Після слідкуйте, щоб скелетних гілок було не більше 5 та проводьте формуючу обрізку. Гілки, які не дають плодів обріжте до 20 см.

У абрикоси потрібно обрізати центральну гілку до 75 см., а дрібні пагони обріжте на кільце. Наступного року варто дві скелетні гілки обрізати на 20 см. Потім варто зробити центральну гілку меншою, ніж бічні на 20 см.

Крону вишні потрібно проріджувати. Вкоротіть сильні гілки на бруньку. Наступного року приберіть гілки, які ростуть біля штамба. Скелетні гілки обріжте до на сильну бруньку. Вони не повинні бути вищими за центральну гілку. Подальша обрізка включає у себе обрізку сухих та хворих гілок.

Саджанець сливи варто вкоротити до 75 см., щоб потім було легко сформувати дерево. Наступного року потрібно прибрати гілки, які конкурують між собою. Скелетні гілки роблять коротшими на бруньку. Гілки, які загущують посадки обрізають на кільце. Також, проводять санітарну обрізку. Для того, щоб дерево не росло високим, потрібно у деякий час обрізати центр на сильну бруньку. Це роблять раз на чотири роки.

Місця зрізів обов’язково потрібно обробити садовим варом. Варто користуватися спеціальним календарем, де можна дізнатися час, коли потрібно доглядати за деревами.

Recent Posts

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

23 часа ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

23 часа ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

2 дня ago

Апетитний та пухкий торт «Пташине молоко» за простим рецептом. Такий ніжний що хоч губами їж

Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…

2 дня ago

Що потрібно зробити, щоб телефон зимою так швидко не розряджався. 4 дієві поради

Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…

2 дня ago

Ефективні методи боротьби з подряпинами на меблях. Не залишиться і сліду

Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…

2 дня ago