Categories: Секрети

Обробка дерев восени. Чим саме це робити, щоб добре перезимували

Зі зміною погоди восени, численні шкідливі комахи шукають собі місце для зимування, а часто вони оселяються в корі дерев або в прикореневій зоні. Це може призвести не тільки до шкоди для самого дерева, але й до поширення різних захворювань.

Отже, осінь — ідеальний час для того, щоб вжити заходів для боротьби зі шкідливими комахами та захворюваннями дерев. Необхідно не лише виконати обрізку, але також провести спеціальну обробку. Один із найпоширеніших методів — використання залізного та мідного купоросу.

Залізний купорос розчиняють у воді та використовують для запобігання й лікування різних хвороб фруктових дерев та дезінфекції деревини. Для дезінфекції ран на деревах, розчин залізного купоросу розпилюють на дерево, якщо листя вже пожовтіло або опало.

Для обробки вишні, абрикоса та черешні використовують 300 г речовини на 10 л води, для яблуні та груші — 500 г залізного купоросу на таку ж кількість води.

Також восени дерева можна обробити розчином мідного купоросу. Цей метод передбачає використання 3% розчину для обробки ран. Для захисту від хвороб 200 г мідного купоросу розводять у 10 л теплої води в емальованій або скляній посудині.

Перед обробкою від шкідників, необхідно очистити стовбури дерева від моху та лишайників. Рани потрібно обробити мідним або залізним купоросом, а глибокі ушкодження можна замастити спеціальною замазкою.

Також, рекомендується побілити дерева. Ця процедура допомагає уникнути пошкоджень кори в зимовий та весняний періоди та захищає дерева від гризунів.

Не забудьте зібрати опале листя та відправити його на утилізацію. Після цього розпорошіть мідний купорос або бордоську рідину по поверхні ґрунту. Останнім кроком буде перекопування ґрунту навколо стовбура дерева.

Recent Posts

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

10 часов ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

10 часов ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

1 день ago

Апетитний та пухкий торт «Пташине молоко» за простим рецептом. Такий ніжний що хоч губами їж

Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…

1 день ago

Що потрібно зробити, щоб телефон зимою так швидко не розряджався. 4 дієві поради

Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…

1 день ago

Ефективні методи боротьби з подряпинами на меблях. Не залишиться і сліду

Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…

1 день ago