Для того щоб запобігти ураженню полуниці різноманітними хворобами та шкідниками весною, необхідно провести двічі або тричі обприскування. Починають це робити, як тільки зійде сніг й поки полуниця не припинить цвісти. Це забезпечить гарне формування ягід та багатий врожай.
Обробку слід робити хімічними засобами, через те, що біологічні не дають гарного результату. Обробляти слід мінімум 4 рази та дотримуватися інструкції.
Найпоширеніші хвороби – бура плямистість, борошниста роса, сіра гниль. Ці хвороби викликають патогенні мікроорганізми, грибки. Боротьбу з ними слід вести за допомогою засобів у складі яких є мідь та фунгіциди. Обприскування проводять два рази, засоби при цьому необхідно змінювати. 1 раз – на початку весни, коли з’явилося перше листя. 2 – перед тим, як ягода почне зацвітати.
Обробка від шкідливих комах.
Головним шкідником є суничний кліщ та малиново – суничний довгоносик. Для боротьби з довгоносиком використовують інсектициди. Після сходження снігу одразу проведіть обприскування проти кліща — Омайтом, Енвілором, Масаем, Актелліком. Проти довгоносика – Кеміфос, Інта-вір, Алатар. Повторно зробіть обприскування після збирання врожаю та обрізання листя. Можна використати біологічні препарати – Фітоверм, Агровертин. Якщо навіть у вас немає цих шкідників, то все одно слід провести профілактику – пролийте грядки гарячою водою з додаванням марганцю. Також можна використати народні засоби.
Боротьба зі шкідниками народними засобами.
Боротьба із хворобами народними засобами.
Як обробляти полуницю перед висадкою у ґрунт.
Обов’язково необхідно знезаразити саджанці. Це можна зробити так:
Правила обприскування полуниці.
Зазвичай використовують хімічні засоби тому:
Також не слід забувати про регулярну санітарну обробку весною.
Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…
Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…
Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…