Обробка сіянки перед посадкою. Як правильно замочувати, та коли садити

Наближається сезон посіву. Пропонуємо розглянути варіант посадки цибулі. Існує безліч методів обробки цибулі перед висадкою у ґрунт. Одним із варіантів є замочка у содовому розчині, завдяки якому підвищуються якісні властивості насіння.

Також, використовують гідрокарбонат натрію, який володіє фунгіцидними та антисептичними властивостями. Завдяки цим маніпуляціям цибуля менше страждає від хвороб та виробляється імунітет проти захворювань на весь період зростання. Вирощений урожай зберігається досить тривалий час.

За бажанням можна таким способом обробляти посівний матеріал восени та весною. За цими порадами ви зможете легко виростити та отримати гарний врожай цибулі.

Як замочувати цибулю на посадку.

Якщо вирішили замочувати цибулю, вам знадобиться не кальцинована, а тільки харчова сода. Завдяки саме їй, можна уникнути нестачу мінеральних речовин у цибулі. Оброблене насіння содою, гарно справляється у суху погоду та коли ґрунт в якому росте цибуля, не дуже якісний.

Також, завдяки цьому чудовому способу можна уникнути виросту стрілок, що сповільнюють та шкодять розвитку овоча. Рекомендується для кращого ефекту замочити та прогріти цибулю у воді температурою від +35 до +40 градусів. А ще краще прогріти сівок при температурі +55 та навіть до +60 градусів.

Запам’ятайте!

Необхідно дотримуватись правильних пропорцій компонентів для замочування. Інакше можна знизити ефективність антисептичних властивостей, через недодану кількість соди, а перевищення може негативно відіб’ється на цибулі.

Пропорції:

  • Сода – 1 чайна ложка;
  • Вода – 1 л.

Важливо!

Завдяки соді зменшується кислотність насіння, яке потім висадять у землю, що позитивно вплине на ріст та розвиток.

Підігрітий розчин необхідно приготувати заздалегідь. Розчин з насінням необхідно гарно вкрити ковдрою для утримання температурного показника. Витримати цибулю у розчині треба 30 хвилин.

Також, можна замочувати у розчині солі в такій самій пропорції. Час витримки становить 1 година 30 хвилин – 2 години.

Перед проведенням цих процедур необхідно видалити луску, яка сама відлітає. Оголювати насінину цибулі повністю не можна, бо не буде сходу насіння. Обробки весною та восени різні між собою. Зимовий вид цибулі необхідно обрізати, таким способом ви знизити ризик ураження хворобою.

Правила догляду та обробки цибулі у ґрунті.

Соду можна використовувати не тільки для замочування, а й для обробки землі в якій згодом будете вирощувати рослини. Цим способом можна знизити кислотність у ґрунті. В такій землі не розвивається патогенна мікрофлора та зменшується кількість зростання бур’яну. Використовують суху речовину – протрусивши злегка землю або приготуйте розчин у співвідношенні на 1 л води 100 грамів соди, пролийте грядки.

Якщо цибулю вразив такий шкідник як борошниста роса або попелиці, використовують обробку рослин шляхом обприскування. Необхідно зробити суміш у співвідношенні 2 л води на 1 столову ложку соди. Цю процедуру роблять раз на 7 днів. Профілактично необхідно обприскувати раз на 14 днів. Час обробки ввечері або зранку.

Сорт цибулі, які обирають для замочування.

Ваші процедури з замочуванням насіння у содовому розчині можуть піти нанівець, якщо ви купили погану цибулю, де були порушенні правила зберігання для посіву. Купувати сівок необхідно у спеціалізованих магазинах.

Запам’ятайте!

Гарна цибуля для посіву повинна бути однорідного забарвлення, розміру та з сухою лускою. Якщо цибуля волога, то її обов’язково необхідно просушити. Якщо сівок цвілий, гнилий та з плямами, то будь-які старання його вилікувати вже марні. Також, слідкуйте за тим, щоб цибуля не була мерзлою, зміна температури викликає розм’якшення та гидкий запах. Не купуйте сівок, де видно зелене пір’я, через це його потрібно одразу садити у ґрунт. Якщо морози вразили цибулю, то її використовувати можна тільки на зелень.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!