Охтирської ікони Божої Матері — 15 липня. Про що слід просити в цей день усім жінкам

У християнській церкві, 15 липня шанують лик Охтирської ікони Божої Матері. Ікона знаходиться у місті Охтирка, у Свято – Покровському соборі. У цей день до храму з’їжджаються безліч вірян.

Священник, який служив у цьому храмі займався господарством та побачив, як від ікони випромінюються яскраві промені. Спочатку він забрав ікону додому, але потім зрозумів, що таке диво не слід ховати від людського ока.

Священник приніс ікону до церкви та стала зцілювати багатьох людей. Проводилося багато досліджень, що до цілющих властивостей ікони. За наказом Священного Синоду, 22.06.1751 року стали вважати ікону чудотворною. Саме Імператриця Єлизавета побудувала в Охтирці храм, де знаходиться чудотворна ікона. Про всі чудеса можна прочитати в історичних джерелах.

Оригінал святого лику зник у 20 столітті. Але було створене безліч копій святого образу. Одна із цих ікон була вивезена до Америки. Через деякий час, єпископ Ладозький Марк вирішив повернути ікону на батьківщину.

Він передав ікону митрополиту Никодиму у місто Харків. Потім Никодим самостійно передав святий лик єпископу Сумському та Охтирському Варфоломію. До цього часу чудотворна Охтирська ікона Божої матері зберігається в Охтирському храмі Георгія Побідоносця.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!