Органічні добрива своїми руками. Як правильно їх робити, та чому вони кращі за мінеральні

Якщо у вас бракує коштів, щоб придбати гарні добрива для свого саду, пропонуємо їх зробити власними руками. Найсприятливіша пора, для того, щоб закласти компост є весна. Він сам пособі містить безліч корисних поживних речовин, в якому починають заселятися черв’яки та організми, які будуть його переробляти.

Для компосту зазвичай використовують всі садові та кухонні відходи, очистки, гілки, листя…

Для гарного зігрівання додайте азотні добрива. Місце, де ви збираєте компост – обгородіть сіткою, для зручності. В магазинах продаються спеціальні контейнери для цього. Можна скласти компост у щільні поліетиленові пакети для будівельного сміття.

Також більшість людей робить компостну кучу, десь у кінці городу. Також крім трави, гілок, листя можна додавати папір, картон, тирсу. Не забувайте інколи перемішувати та поливати компост.Добрива, які роблять з підручних матеріалів.

  • Кропива. Коли кропива починає цвісти, зріжте та трохи подрібніть. Складіть все у мішок або сітку, покладіть її у бочку з водою. Залишіть настоюватися на три тижні. Цим настоєм можете удобрювати рослини. Траву з мішка покладіть на компостну кучу. Це добрива допоможе боротися зі шкідниками.
  • Тирса. Змішайте тирсу з гноєм або перегноєм, потім суміш насипте на грядки. Завдяки добриву сходження рослин пришвидшиться та бур’янів на грядках стане менше.
  • Шкарлупа з яєць. Зберіть яєчну шкарлупу, потім подрібніть її за допомогою блендера. В цьому добриві міститься велика кількість кальцію, який знижує кислотність ґрунту. Більшість рослин дуже полюбляє таке гарне добриво.
  • Трава та бур’яни. Нарвіть у бочку трави та бур’янів, але без коріння та насіння. Залийте водою 1 до 1. Залишіть настоюватися поки розчин не стане темного кольору. Не забувайте перемішувати добрива раз на три дні. Використовуйте добриво, коли воно перестане пінитися.
  • Зола. Вона містить велику кількість калію, фосфору, марганцю, бору, змінює кислотність землі, робить її м’якою. Тому, вносьте золу у землю під час перекопування ґрунту.Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!