Ось чим потрібно підгодувати виноград навесні, щоб був великий та солодкий

Для того, щоб зібрати величезний врожай винограду, потрібно перед початком цвітіння підживити виноград. Як тільки почне танути сніг, варто провести перше підживлення. Вдруге та втретє проведіть підживлення після цвітіння та після появи перших ягід. Краще вносити добриво за допомогою дренажних труб.

Чим можна підживити виноград?

Органічні добрива.

Приготуйте настій з зелені та підживіть виноград у середині або наприкінці весни. Можна використати кропиву та коров’як. У відро потрібно покласти нарізану зелень, залити водою, а через 5 днів внести добриво під корінь. Оберіть для цього суху та теплу погоду.

Гній.

Можна використати свіжий коров’ячий або кінський. Розчиніть відро гною у трьох відрах води. Через пару тижнів концентрат розчиніть з водою у пропорції 1 до 5. На один кущ знадобиться пару відер добрива.

Дерев’яна зола.

У трьох відрах води розчиніть 1000 грамів золи. Через три доби додайте ще відро води та внесіть добриво під корінь.

Курячий послід.

Він містить багато калію та фосфору, тому краще підживлювати молоді кущі. У 20 л. води розчиніть жменю посліду. Через тиждень вносьте добриво одноразово, під корінь. Можна закопати 1/2 відра посліду під кожен кущ. Після варто зволожити виноград 50 л. води.

Мінеральні добрива.

Азот потрібен для раннього цвітіння та плодоношення. Змішайте столову ложку аміачної селітри, чайну ложку сульфату калію та дві столові ложки суперфосфату. Суміш розсипте під кущем та полийте водою. Коли винограду виповниться три роки, потрібно підживити його іншим добривом. Змішайте у відрі води 30 грамів сульфату натрію та по 40 грамів сечовини й суперфосфату. Добриво потрібно внести під корінь. Для обприскування потрібно приготувати інший розчин — у відрі води розчиніть грам залізного купоросу, 15 грамів борної кислоти, 20 грамів лимонної кислоти та 40 грамів сечовини.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!