Осінній догляд за фруктовими деревами. Чим сама потрібно їх обробити, щоб не чіпали шкідники

Осінній догляд фруктового саду потребує чимало зусиль. Варто приділити йому увагу, щоб наступного року отримати смачні плоди.

Якщо на деревах після збирання врожаю присутнє листя – на них містяться безліч грибків, які після опадання листя потрапляють на землю та зимують там до наступного року. Можна обробку проти шкідників провести весною, але осіння обробка має свої переваги. Вона має кілька етапів.

До листопада.

Використовують обробку системними фунгіцидами проти грибкових захворювань. Засоби «Скор» та «Хорус» блискуче впораються з цією задачею. Засоби відмінно виведуть паршу, моніліоз, плодову гниль, борошниста роса та інші. «Хорусом» проводять обробку при температурі +5 — +12 градусів.

«Скором» проводять обробку у теплу погоду при температурі +16 — +12 градусів.

Можна провести обробку натуральним, не хімічним засобом «Карбамідом» 8 % розчин гарно впорається з грибковими захворюваннями – моніліальний опік, парша та інші у відрі води розчиняють 1000 грамів розчину. Обприскуйте гілки, стовбури та листя.

Під час листопада.

У цей період відбувається активне зараження раком деревини, тому потрібно провести обробку засобами, які містять мідь – «Абіга Пік», «Азафос», мідний купорос та бордоська рідина.

Після листопада.

Потрібно провести обробку проти мха та лишайників. Вони розмножуються при підвищеній вологості, тому їх потрібно час від часу прибирати.

Потрібно прибрати нарості за допомогою зольного лугу. Він підсушить їх й вам буде легко їх зняти зі стовбурів за допомогою щітки. Зольний луг – це міцний настій золи. У відрі окропу розчиняють 4 кг. золи та настоюють її ніч. Обприскування проводять, коли температура не знизилась до позначки 0 градусів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!