Осіння посадка полуниці: головні секрети, щоб добре прижилася

Багато дачників бояться висаджувати полуницю восени, але насправді це може бути дуже вдалим рішенням, якщо дотримуватися вірних порад. Правильно проведена осіння посадка забезпечить здоровий ріст рослин і гарний урожай навесні, навіть при непередбачуваній погоді. Основний секрет — висаджувати полуницю за місяць до приходу морозів.

Полуниця найкраще росте на ґрунті, де раніше вирощувались дині, гарбузи, горох, квасоля, салат, петрушка і кріп. Важливо уникати місць, де росли баклажани, перець, картопля і капуста.

Вибираючи місце для посадки, слід звернути увагу на освітлення та захист від холодних вітрів. Глибоке залягання ґрунтових вод не повинно бути проблемою.

Перед висадкою слід підготувати грядки за місяць. Землю під полуницею потрібно підгодувати компостом або перегноєм (8-10 кг на 1 кв.м) разом з мінеральними добривами, оскільки полуниця виснажує ґрунт.

Відступи між рослинами повинні бути 30-40 см, а глибина ямок має бути достатньою для коріння саджанця. Перед посадкою у кожну ямку додають трохи води та жменю золи, щоб запобігти хворобам і допомогти молодим корінням.

Після посадки рекомендується мульчувати ґрунт соломою, травою або хвоєю. Також можна використовувати чорний агротекстиль, який розстилають на грядку перед висадкою саджанців, роблять хрестоподібні надрізи та садять рослини в цих місцях.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!