Основні причини, чому ягоди на винограді сохнуть, а не дозрівають

Доглядати за виноградом непросто. Навіть ті люди, які дуже гарно доглядають за своїми кущами винограду, можуть отримати поганий врожай.

Однією з поширених проблем є висихання ягід без дозрівання. Перш ніж щось робити, потрібно знайти причину цієї картини.

Кущам важко тримати врожай, бо йогою дуже багато.

Господарі починають радіти, коли бачать, що на кущах винограду сформувалося багато грон. Але радіти занадто рано не потрібно, бо кількості зав’язі може бути багато, а сил у винограду дуже мало, щоб ці зав’язі розвинулись. У такій ситуації почнуть активно висихати ягоди й кущ почне скидати їх. Цей процес починається до моменту дозрівання. Процес вважається природним, бо кущ сам регулює кількість ягід, яку він може виростити. Дуже часто так трапляється у молодих кущів, коли коріння не розвинуте, а пагони вже сформували багато зав’язі. Варто вчасно видалити зайві зав’язі та пагони.

Ви порушили правила догляду за кущами винограду.

Головне регулярно поливати, вчасно вносити добрива та вирощувати кущ на помірному сонці. Якщо тривалий час була спекотна погода за кількість врожаю буде невелика. Бажано не забувати поливати молоді кущі, через погано розвинуту кореневу систему, кущі можуть загинути. Якщо на кущах буде замало зеленого листя, його можуть вражати сонячні опіки. Звідси й починають висихати ягоди.

Кущу не вистачає поживних речовин.

Виноград потрібно підживлювати влітку та восени, робити це варто постійно.

Виноград вразили шкідники та хвороби.

Найчастіше кущі може вражати вертицильозне в’янення, антракноз, сухорукваність та мільдь. Хвороба блискавично поширюється по всьому кущу. Для уникнення цих проблем, потрібно своєчасно оглядати кущі на предмет захворювання, проводити профілактичні заходи та обробки проти хвороб та шкідників.

Дуже часто виноград вражають оси, павутинний кліщ та підземна філксера. Найшкідливішими вважають ос, тому варто встановити пастки та не дати цим шкідниками знищити ваш врожай. Ос потрібно знищувати разом з гніздами.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!