П’ять порад щодо догляду за томатами у червні для успішного збору врожаю
У червні рекомендується застосовувати рідке добриво, таке як нітроамофоска. Розведіть 1 чайну ложку речовини у відрі води та підлийте 1 літр розчину під кожний кущ помідорів. Після тижня повторіть процедуру. Якщо ґрунт на вашому городі або у теплиці є виснаженим, рекомендується підживлювати рослини двічі на тиждень.
Пасинки (бічні пагони) потрібно видаляти своєчасно, коли вони досягають довжини 4-5 см. Перше пасинкування виконується два тижні після посадки розсади в город або теплицю, а потім повторюється кожні 10-14 днів. Це запобігає перенасиченості куща. При пасинкуванні слід залишати невеликий пеньок заввишки 2 см, що дозволяє новим пагонам з’являтися повільніше. Високорослі сорти томатів потребують особливої уваги, оскільки вони швидко розростаються. Такі рослини також можна прищеплювати, щоб обмежити зростання центрального стебла.
Томати є самозапильними, але рослини, що ростуть у парниках або інших закритих приміщеннях, можуть потребувати допомоги у запилюванні. Для цього треба трохи струснути квіткові кисті 2-3 рази на тиждень, особливо в суху погоду. Після запилення рослини слід полити водою та мульчувати тирсою, щоб зберегти вологу в ґрунті. Також важливо провітрювати теплицю, що сприяє кращому запиленню.
Для підвищення врожайності можна обприскати рослини слабким розчином борної кислоти під час цвітіння другої та третьої квіткових кистей. Бор сприяє кращому зав’язуванню та зростанню плодів, а також підвищує їх солодкість. Розчин можна приготувати, розвівши 10 г порошку борної кислоти у 10 літрах води. Обприскуйте рослини двічі протягом 10 днів.
Рослини дають знати, коли потребують підгортання. Регулярно оглядайте стебла томатів. Якщо на них біля землі з’являються пухирці, то слід виконати перше підгортання. Коли стебла біля основи змінюють колір зеленого на синюватий, це означає, що настав час повторного підсипання ґрунту до кореневої системи.
🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…
ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…
Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…
Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…
Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…
Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…