Пасинкування та формування помідорів: як правильно це робити, щоб отримати великий врожай

Пасинкування та формування помідорів — це важливі агротехнічні прийоми, які впливають на отримання великого врожаю. Однак, багато городників не придають цьому значення. На врожай томатів впливають 2 агротехнічні секрети пов’язані з пасинками.

Перше — це формування куща. Досвідчені садівники формують помідори в один, два або три стебла. Найпопулярніший спосіб — це формування у 2 стебла. Для цього потрібно залишити найсильніший пасинок на головному стовбурі та отримати розгалужену рослину на 2 стовбури.

Другий агротехнічний секрет — це видалення пасинків. Вважається, що вони витягують сили з куща, і ця думка справді логічно обґрунтована. Приблизно раз на 7 днів треба ретельно оглядати та повністю видаляти всі пасинки, а також відстригати нижнє листя. Загущений кущ виглядає неохайно, томати на ньому повільніше дозрівають і частіше хворіють, тому що в зарості не проникає сонячне світло.

Отже, пасинкування та правильне формування кущів — це важливі дії у вирощування томатів, але вони не є головними. Також для отримання великого врожаю важливо пам’ятати про полив, підживлення та доглянутий ґрунт у якому ростуть томати.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!