Дізнайтесь, як пересаджувати півонії восени, щоб наступного року милуватись їхньою красою. Завдяки цій процедурі ви позбавитесь від паразитів, захворювань та продовжити їхнє життя.
Якщо цього не робити, кущі починають гинути, бутони стають меншими та починають зовсім зникати. Цю маніпуляцію краще робити кожні п’ять років. Таким способом не можна пересаджувати деревоподібні сорти – для них пересадку варто робити через десять років.
Якщо проводити пересадку восени, півонії краще адаптуються, вони почнуть рясно квітнути наступного сезону, за зиму вони відновляться та не страждатимуть від шкідників та хвороб. Пересаджують кущі починають з серпня, а закінчують у жовтні, все залежить від клімату. Погода під час пересадки повинна бути без сонця, вітру та дощів.
Оберіть для пересадки місце на південному сході, де немає протягів. Півонії люблять простір та затінок, тому варто це врахувати. На місці зростанням не повинні проходити ґрунтові води. Земля повинна мати нейтральне рН.
Пересадка:
- Викопайте пів метрову ямку розміром з кущ.
- Перед цим приберіть бур’ян та розпушіть ґрунт.
- На дно ямки викладіть дренаж.
- Змішайте гумус, торф, перегній та дерн у рівних пропорціях. Землю насипте у яму.
- Підживіть кущ фосфором та кістковим борошном, достатньо буде по 100 грамів суміші.
- Зверху знову покладіть шар землі та пролийте землю.
- Обкопайте кущ та промийте його коріння. Після просушіть кущі у затінку.
- Розділіть коріння на три частини стерильним ножем. Приберіть гниле та пошкоджене коріння. Укоротіть коріння на 20 см.
- Пересадіть саджанці, присипте їх землею, полийте та замульчуйте соломою.
Поділ коріння проводьте уважно та обережно, щоб не нашкодити рослині. Зрізи обробіть марганцівкою. Після пересадки дотримуйтесь графіку поливу. Не забувайте розпушувати ґрунт та вносити добрива. За пару тижнів до настання заморозків, обріжте кущі та накрийте їх тирсою.
Бажаємо успіхів!