Categories: Поради

Перець дозріває швидше. Що для цього роблять досвідчені городники

Вирощувати перець цікаво, але слід мати терпіння та дотримуватись правил. Однак, іноді хочеться прискорити процес дозрівання плодів. Це можна зробити за допомогою деяких методів.

Освітлення.

Перець потребує достатньої кількості світла для швидкого дозрівання. Висаджуйте перець на сонячній ділянці, захищеній від вітру. В теплиці можна встановити додаткове освітлення.

Температура.

Температура повітря має вплив на швидкість дозрівання перцю. Оптимальний температурний режим становить 22-28 градусів тепла вдень та 16-18 градусів тепла вночі. В прохолодну погоду накривайте рослини. В теплиці підтримуйте оптимальну температуру. В спеку не можна, щоб рослини перегрівалися. Провітрюйте саджанці та замінюйте за необхідності.

Полив.

Полив має бути збалансованим. Дефіцит вологи уповільнює ріст плодів, а надмірна кількість — призводить до гниття коренів. Помірно, але регулярно поливайте рослини, щоб ґрунт був вологим. Не потрапляйте водою на листя та плоди, щоб уникнути появи грибкових хвороб.

Підживлення.

Плоди швидше дозріють, якщо їх регулярно підживлювати. Під час формування та росту плодів, перець потребує фосфору й калію. Це допоможе плодам швидше наливатися та дозрівати. Для підживлення використовуйте попіл або настій бананової шкірки. Також, підійдуть мінеральні добрива. Не варто вносити багато азоту, інакше буде рости лише зелена маса.

Прищипування та формування кущів.

Прищіпніть верхівки пагонів та видаліть зайві гілки, щоб поживні речовини йшли на зав’язі. Цей метод буде дуже ефективним в кінці сезону, коли хочеться, щоб останні плоди дозріли швидше.

Видалення зайвих квіток та зав’язей.

В кінці сезону видаліть нові квіти та дрібні зав’язі. Так рослина направить сили на дозрівання великих плодів.

Стимулятори росту.

Стимулятори росту прискорюють дозрівання плодів. В них містяться фітогормони та інші речовини, що активізують обмінні процеси в рослинах. Однак, дотримуйтесь інструкцій під час використання, щоб не завдати шкоди рослинам.

Збір врожаю.

Регулярно збирайте плоди, що досягли оптимальних розмірів, але ще не змінили колір. Залишити дозрівати їх можна на підвіконні вдома.

Парниковий ефект.

Створіть у відкритому ґрунті парниковий ефект. Для цього окремі рослини чи невелику ділянку накрийте прозорою плівкою або нетканим матеріалом. Однак, парник повинен провітрюватися. Цей метод буде ефективним в прохолодні дні або в кінці сезону.

Recent Posts

Після картоплі: Як сидерати можуть покращити якість ґрунту без гною

Після завершення картопляного сезону багатьом городникам спадає на думку удобрити землю гноєм. Однак, це не…

13 часов ago

7 головних ознак того, що ангел охоронець поруч з вами

Віра в ангелів-охоронців – це давня традиція багатьох культур. Ці небесні сутності вважаються нашими духовними…

13 часов ago

Як позбутися слимаків восени. У наступному році не будуть лізти у ваш город

Осіння битва зі слимаками: ефективні методи, які здивують вас Завершення дачного сезону – це час…

13 часов ago

Посадка фруктових дерев восени. Як забезпечити успішне вкорінення

Осінь – традиційний час для посадки дерев. Прохолодна погода та волога земля створюють ідеальні умови…

1 день ago

Простий та дієвий спосіб позбутися ос на своїй ділянці. Беріть на замітку

Оси – це не лише докучливі, а й потенційно небезпечні сусіди. Їхні укуси можуть спричинити…

1 день ago

Як підготувати полуницю до зими: осіннє підживлення для щедрого врожаю

Осіння підготовка полуниці: важливі поради для рясного врожаю Коли закінчується сезон ягід, багато садівників забувають…

1 день ago