Підгодівля буряка та моркви. Яке добриво вносити, щоб були великими та смачними

Ці прості правила допоможуть вам виростити великі та смачні буряки та моркву, необхідно дотримуватись декількох правил.

Не можна вносити органіку у землю перед самим посівом насіння, можна підживлювати цими добривами рослини, які росли напередодні.

Не можна підживлювати моркву з буряком свіжим гноєм, оскільки у ньому багато азоту. Через це буряк може мати присмак йоду, сам овоч виросте кострубатим та покрученим, він матиме не природний колір.

Висаджуйте коренеплоди на сонячній ділянці.

Сіяти буряк та моркву на тому самому місці можна лише через 4 роки.

Не можна садити коренеплоди після ранньої бульби, огірків, капусти, гороху та цибулі.

Вирощуйте овочі у землі, яка має нейтральне рН. Цукристість зменшиться, якщо овочі будуть рости  у землі зі слабо — кислою реакцією.

Для вирощування коренеплодів ґрунт повинен бути нейтральним. Якщо ґрунт має слабко кислу реакцію, то розкислити землю можна за допомогою вапна. Раз на 8 років, восени внесіть 500 грамів вапна на 1 м2.

Підгодовуйте буряк та моркву у липні та серпні. Краще це зробити нітроамофоскою. У відрі води розчиніть 30 грамів порошку. Поливайте коренеплоди між рядами  використовуючи на 1 м2  — 3 л. добрива. Після, гарно зволожте грядку звичайною водою.

У серпні варто внести  мікродобрива, які містять бор та марганець. Саме ці елементи накопичують у плодах цукор та вітаміни. У відрі води розчиніть чайну ложку марганцю та бору. Полийте грядки між рядами, використовуючи 2000 мл. на 1 м2., після пролийте їх водою. Ще можна підживити грядки дерев’яним попелом. На 1 м2 знадобиться 0, 5 склянки золи. Після внесення пролийте грядки водою.

Тричі протягом всього росту коренеплодів підживіть їх сіллю. У відрі води розчиніть 15 грамів солі. На 1 м2 використовуйте 5000 мл. добрива. Завдяки солі буряки стануть солодкими.

У кінці серпня підгодуйте моркву борною кислотою. У 1000 мл. гарячої води розчиніть чайну ложку борної кислоти, а після розчиніть у відрі води. Холодним розчином обприскайте насадження. Іноді морква має гіркий смак – це природний захист від морквяної мухи. Щоб виправити ситуацію, потрібно обробити насадження тютюновим пилом. Ним посипають міжряддя після кожного проріджування моркви.

Бажаємо гарного врожаю!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!