Підгодівля смородини осінню. Які добрива потрібно внести, щоб добре вродила наступного року

Настає осінь й потрібно не забути підгодувати кущі смородини та аґрусу. Осіння підгодівля дає гарний результат, щоб отримати багатий врожай наступного року.

Така маніпуляція допоможе перезимувати смородині та аґрусу. Обирати засоби для підживлення потрібно правильно та чітко дотримуватись інструкції з використання.

Якщо ви зібрались посадити кущі смородини та аґрусу восени, необхідно:

  • Підживити кущ органічними та мінеральними добривами. Змішати землю, гній та компост у рівних частинах й додати приготовану суміш під корінь куща.
  • Можна внести під коріння – пів сірникової коробки суперфосфату та сірчанокислого калію.

Підгодівля аґрусу осінню.

Для початку обріжте старі гілки. Потім, обкопайте кущ на глибину 10 см. Під час перекопування потрібно внести добрива. Додайте 2 столові ложки суперфосфату на один кущ. Суперфосфат знизить ризик ураження кущів грибковими захворюваннями та морозам. Добриво потрібно вносити на рівні при стовбурового кола, на глибину 10 см.



Можна, підживити кущ добривами, що містять калій. Використайте 20 грамів сірчанокислого калію на 1 м2. Один раз на 4 роки можна внести 1 літрову банку золи, на одну рослину.

За бажанням додайте перегній. Розраховуйте, що на 1 кущ потрібно відро перегною.

Можна зробити суміш, 10 кг. перегною та 40 грамів сульфату калію. Перегній можна змішати з землею, а частину замульчувати навколо куща.

З органіки використайте курячий послід, розвівши його з водою у пропорціях 1 до 15. Також, можна використати розведений з водою коров’як, у співвідношенні 1 до 10.

Підживлення можна проводити в кінці вересня. Після підживлення навкруги кущів краще розкласти мульчу, вона буде захищати їх.



Підгодівля смородини осінню.

Підживлення потрібно робити наприкінці вересня. Бажано застосовувати добрива, що містять калій та фосфор, які нададуть ріст корінню. Підживити кущі смородини можна з допомогою курячого посліду. Сухий послід потрібно внести під час обкопування кущів. Використовуйте 800 грамів сухого посліду на 1 м2. За бажанням можна розчинити послід у воді, у співвідношенні 1 до 15. Полив потрібно проводити між рядами, щоб не обпалити коріння. Землю після процедури потрібно перекопати. Також, не забудьте про зволоження після внесення добрив. У кінці жовтня додайте пів відра перепрілого гною під кожний кущ смородини. Не забудьте додати мінеральних добрив. 30 грамів суперфосфату та 15 грамів сірчанокислого калію, використовуйте на 1 м2. Або приготуйте суміш – 15 кг. перегною, 60 грамів суперфосфату та 40 грамів калійної солі. Також, не забудьте провести обприскування. На відро води додайте 5 грамів марганцю, 40 грамів мідного купоросу та 3 грами борної кислоти.

Можна підживити смородину настоєм лушпиння картоплі. На відро окропу додайте літрову банку лушпиння. Закрийте місткість та почекайте поки вона охолоне. Потім викопайте поглиблення навколо куща та полийте цим засобом кущ.



Як правильно вносити добрива.

Зазвичай добрива потрібно вносити так, як розташована крона у куща. Можна зробити поглиблення навколо куща, глибина потрібна становити 20 см., а відстань від коріння 30 см. якщо у вас добрива у гранулах, їх потрібно класти у землю. Щоб кущі постійно отримували підгодівлю, посадіть біля них сидерати – люпин або горох. На початку осені рослини потрібно скосити та використати у якості мульчі.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!