Підживлення часнику весною. Які добрива краще вносити, щоб був гарний врожай

Підживлення часнику не залежить від сорту часнику. Цю процедуру проводять восени за тиждень до висадки рослини, або весною разом з культивацією ґрунту та додаванням добрив, які містять мінерали та органічні речовини.

Не можна використовувати перегній та некомпостовані органічні добрива, часник може згоріти від великої кількості аміаку, який міститься в них. Для цього використовують перепрілий коров’як або компост. Розраховуйте добрива 1 відро на 1 м2 грядки.

Також можна додати суперфосфат – 30 г та сірчаний калій – 10 г на таку ж ділянку. Можна ці добрива замінити золою – 1 л банку на 1 м2. На початку весни вносять калієву селітру чи сечовину – 20 г на 1 м2.

Які добрива необхідно вносити та коли це необхідно проводити.

  1. Для того, щоб підживити корінці рослини необхідно внести азотні добрива. Через 14 днів після вигону більшості паростків рекомендується пролити розчином сечовини. Розчиніть 20 г сечовини на 1 відро води кімнатної температури. Поливати по 3 л на 1 м2.
  2. Якщо ви помітили, що починають жовтіти кінчики часнику, необхідно внести азотні добрива. Це необхідно зробити після 12-18 днів. Можна використовувати комплекс засобів, наприклад NPK або азофоска.
  3. Також, якщо ви не полюбляєте користуватися хімічними добривами, пропонуємо розвести пташиний послід з водою у співвідношення 1 до 25, або гній 1 до 6. Необхідно настояти розчин три доби у теплому місці. Поливають часник під коріння.
  4. Коли формуються цибулини необхідно удобрити калієвими, фосфорними та мікродобривами. Озимі сорти часнику удобрюють у червні, ярий – на початку липня. Пропонуємо використати розчин із золи – 1л банка на 1 відро води. Настояти необхідно 2 дні. Використовують розчин 5 л на 1 м2. Використовуйте розчин сульфат калію – 10 г на відро, або суперфосфат – 20 г на відро води. Поливати слід 3 л на 1 м2.




Зробивши ці маніпуляції весною — ви отримайте гарний врожай. Голівки часнику виростають великими та соковитими, насиченими багатьма вітамінами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!