Підживлення полуниці весною: що, коли і як робити, щоб рясно вродила та була велика

Полуниця — ягода невибаглива, але й вона потребує певного догляду, щоб порадувати вас рясним та солодким врожаєм. Один із ключових моментів — це підживлення, яке проводять протягом усього сезону, але особливо важливим воно є навесні.

Чим підживити полуницю при посадці та пересадці

Важливо знати, що ґрунт для полуниці має бути нейтральним або слабокислим. Якщо ж ваш ґрунт кислий, його слід попередньо вапнувати. Під час посадки або пересадки полуниці в лунки рекомендується додати трохи золи (вона олужнює ґрунт) або перегною. Зверху присипати ґрунтом, а потім замульчувати перегноєм. Не забудьте вкрити саджанці плівкою, якщо на вулиці ще холодно, і зняти її, коли настане стійке тепло.

Підживлення полуниці навесні: що, коли і як

1. Підживлення до цвітіння

Перше підживлення полуниці проводять ще до того, як з’являться листочки. Це роблять, використовуючи мінеральні добрива, що містять азот, наприклад, нітроамофоску або сечовину.

Як підгодувати полуницю нітроамофоскою: 1 ст. л. добрива розведіть у відрі (10 л) води. По 0,5 л розчину полийте кожен кущик.

Як підгодувати полуницю сечовиною: 1 ст. л. добрива також потрібно розвести у відрі води (можна також взяти аміачну селітру).

Якщо ж на ягоді вже є листя, не біда — використовуйте органічні добрива. У списку того, чим підгодувати полуницю у квітні — кропива, курячий послід або коров’як у вигляді настоїв.

Настій кропиви: наповніть відро травою, залийте теплою водою до самого верху, залиште на 3 дні, а потім розведіть водою (пропорція 1:10) і поливайте під корінь.

Настій курячого посліду або коров’яку: добрива залийте водою (1:10), також настоюйте 3 дні та полийте кущики з розрахунку по півлітра під кожен.

З того, чим підживити полуницю наприкінці квітня перед цвітінням, також добре себе зарекомендував розчин на основі борної кислоти: 2 г кислоти, 2 г марганцівки та 1 склянку золи потрібно розмішати у відрі води. Увечері або коли на вулиці похмуро (щоб не було опіків) обприскати кущі.

2. Підживлення полуниці під час цвітіння

У травні та червні, коли ягода цвіте, її також важливо удобрити. З того, чим підживити полуницю в травні, можна брати як мінеральні, так і органічні добрива, які містять калій — він робить ягоду смачнішою.

Чим підживити полуницю для солодкості:

Приготуйте розчин калійної селітри — 1 ч. л. добрива розчиніть у відрі води та полийте кущики (по півлітра на кожен).

Обприскайте кущі розчином сірчанокислого цинку (0,02%).

Для обприскування також використовують і розчин калійної селітри.

З органічних підживлень на початку цвітіння кущики можна полити розчином коров’яку (вище розповідали, як його готувати).

3. Підживлення полуниці після цвітіння

Коли ягода відцвіла і почала формувати зав’язі, добре обприскати полуницю комплексним добривом (його можна купити). Тут тільки важливо не перестаратися і дотримуватися правильної концентрації — вона має бути у 2 рази меншою, ніж коли поливаєте під корінь.

4. Підживлення полуниці без «хімії»

Якщо ви все-таки віддаєте перевагу домашнім добривам, а не покупним, то є також кілька хороших варіантів підживлення.

Як підживити полуницю золою навесні: Деревну золу підмішують у ґрунт під час висаджування кущів, а також додають у лунки. Зола містить калій і фосфор, необхідний ягоді, а також допомагає впоратися з деякими захворюваннями. Наприклад, якщо полуниця починає підгнивати або з’являються жовті плями на листках — припудріть її золою. Порада: найкраще використовувати золу соломи, берези або хвойних дерев.

Як підгодувати полуницю дріжджами: Багато садівників радять підгодувати полуницю дріжджами, або хлібними житніми кірками. Дріжджі, які в них містяться, прискорюють ріст кущиків. Для приготування підгодівлі потрібно сухий хліб залити водою і дати йому постояти (побродити) протягом тижня. Потім розвести водою (1:10) і полити кущі.

Як підгодувати полуницю йодом: Йод використовують і для підживлення, і для профілактики хвороб. Готується підживлення так: 5-10 крапель йоду розводять у відрі (10 л) води, а потім обприскують кущі. Робити це потрібно перед цвітінням (3 рази через 10 днів) і важливо не переборщити з йодом, інакше на листках залишаться опіки.

Важливо! Не забудьте про мульчування полуниці. Це допоможе зберегти вологу в ґрунті, запобігти росту бур’янів і захистити ягоди від бруду.

Підгодовуючи полуницю навесні, ви забезпечите їй необхідні поживні речовини для рясного та солодкого врожаю. Пам’ятайте про правильні дози та терміни внесення добрив, а також про те, що крім «хімії» існують й інші, не менш ефективні, способи підживлення.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!