Півонії — як правильно пересаджувати та доглядати за ними весною

Взагалі, доглядом та пересаджуванням півонії рекомендується займатися восени. Але іноді, восени не вистачає часу та ці процедури переносять на весну. Це роблять, як тільки виростає перша зелена гілка. Всі господарі знають, що гілка виганяється спочатку червона, а як тільки вона стає зеленою, це означає про те, що кущ готовий до пересаджування.

14 днів для підготовки.

Пересаджування необхідно починати з підготовки місця, куди переїде кущ. Лунку необхідно приготувати заздалегідь. В кожну лунку необхідно покласти невелику за розміром гальку або пісок. Після насипте пів відра суміші дернової землі чи піску. Або зробіть таку суміш:

  • Борошно кісткове – 1 склянка;
  • Перегній, торф – по 1 склянці;
  • Зола – 1 склянка;
  • Суперфосфат – 50 гр.
Налийте в лунку відро води та залишіть приблизно на 7 днів, щоб суміш осадилась. Коли рослину пересадили, необхідно накрити її агроволокном, яке збереже кущ від замерзання.

Переїзд рослини.

Осінню треба зв’язати листя та обрізати його, залишивши лише 10 см стебла. Навколо куща обкопайте та полийте землю. Викопувати кущ дозволяється лише наступного дня за допомогою вил. Якщо ви пересаджуйте кущ восени, необхідно коріння очистити від землі, а якщо земля кисла – промийте коріння у розчині марганцю. Весною, під час пересадки землю не рекомендується прибирати з коріння. Кущ необхідно розмістити по центру приготованої ями, так маленьке коріння швидко поставить квітку на ноги. Полийте кущ та тільки після цього присипте землею, залишивши невеликий отвір, де надалі збиратиметься вода.Запам’ятайте, бруньки рослини не повинні знаходитися під ґрунтом більше ніж на 5-7 см, бо рослина може не вижити.

Також, готуйтесь до того, що найближчі 30 днів, кущ півонії буде хворіти. Її необхідно рясно поливати та розпушувати землю. Тільки — но з’явиться міцне листя, кущ треба підгорнути та підв’язати.

Кущі півонії не полюбляють сусідство. Інші квіти повинні сидіти на відстані не менше 20 см від куща, інші рослини не повинні затуляти півонії. Саджати потрібно лише ті рослини, які менші за розміром та суцвіттям. Інші рослини не висаджують між кущами півонії – для того, щоб за півоніями можна було легше доглядати. На одній клумбі повинні рости півонії лише одного сорту.

Бажаємо успіхів при вирощуванні красивих кущів півонії!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!