Помилки при квашенні капусти, які в жодному разі непотрібно допускати

Квашена капуста – джерело вітамінів взимку. Якщо правильно її приготувати, вона принесе вам велику користь. Але господині, заквашуючи на зиму цей продукт, можуть припускатися деяких помилок, які скорочують термін придатності капусти і призводять до втрати деяких корисних властивостей.

Розглянемо всі нюанси при квашенні капусти.

Для приготування найкраще взяти білокачанну капусту. Червонокачанні не дуже підходять для цього, бо після заквашування віддають гірчинкою.

Помилки при квашенні капусти:

  1. Перетримання при кімнатній температурі

Щоб капуста заквасилася, достатньо трьох-чотирьох днів при кімнатній температурі (+22…+24°С). Весь інший час закваска має знаходитись на прохолодному місці.

  1. Не випущені гази, які утворюються під час закваски

Шар капусти необхідно щодня протикати через всю товщу. Краще переміщувати руками весь вміст. Таку маніпуляцію досить виконувати один раз через 2-3 дні з моменту заквашування.

  1. Не досипали солі

Найкраще брати по одній столовій ложці кухонної солі (30 г) на кожен кілограм капусти.

  1. Використовували йодовану сіль

Йодовану сіль взагалі не можна використовувати для заготовок на зиму.

  1. Заквасили пізню капусту

Квашення пізніх сортів, призначених для тривалого зберігання — дуже поширена помилка. Такі качани тому і зберігаються добре, що в них недостатньо цукрів. Пізню капусту рекомендується квасити з грудня, бо в ній є вдосталь цукру для процесу квашення. Капуста, яка готова для квашення в жовтні, має пухкий качан з товстим соковитим листям. У таких сортах міститься достатня кількість поліцукрів. Найкраще робити закваску одразу після збору урожаю.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!