Помилки, які допускають мами у вихованні дітей. Як не варто робити

Кожна з мам постійно запитує сама себе, чи правильно вона виховує свою дитину? Чи добре я ставлюся до неї? Але іноді мами допускають помилки, а потім про це дуже шкодують.

Найпоширеніші помилки, які допускають мами у вихованні:

  1. Постійно йти на допомогу та розв’язувати всі проблеми за них. Кожний з батьків, хто постійно долав труднощі, вважає, що їхня дитина з ними не зустрінеться. Так, зазвичай буває в тих родинах, де постійно треба було працювати та допомагати, а на відпочинок не вистачало часу. Ставши дорослими вони добре пам’ятають це й не хочуть, щоб у їхньої дитини було таке саме дитинство. Але треба на це подивитися з іншого боку. Ми виросли, навчилися та домоглися всього, цінуємо гроші та знаємо, як їх тяжко заробити. Життя ставить перед нами перешкоди та дивиться на що ми спроможні. А постійно виручаючи свою дитину, вона перестає проявляти ініціативу та не шукає шлях розвіяння проблеми, бо впевнена, що все вирішать батьки.
  2. Оберігання від вивчення помилок. Існує прислів’я – вчитися треба на чужих помилках. Але зазвичай все відбувається інакше. Пропонуємо розглянути два варіанти розвіяння проблеми – 1 – дати дозвіл помилятися (знайти момент, коли наслідки цієї помилки не будуть досить поганими й дозволити зробити її). Таким способом дитина зрозуміє свою помилку й не буде знов так робити. 2 – розповідати про наслідки (потрібно навести приклади, пояснити, що може статися, якщо так зробити, але не слід читати моралі та лекції дитині). Після спитайте її, що вона зрозуміла з цього? Таким способом дитина подумає про майбутнє та ви порозумієтесь з нею.
  3. Постійно вихваляти дитину. Батьки постійно вихваляє дітей перед іншими. Це негативно впливає на те, що дитина буде знати, що вона дуже талановита й ніколи не зможе помилитися бо вона розчарує своїх батьків. Дитина почне просто боятися вас, за те, що вона може отримати зауваження за, те що не виправдала ваших сподівань. Тому хвалити дитину слід в міру.
  4. Обманювати дітей. В сім’ї повинні існувати заборони, але ви повинні поясняти для чого це. Наприклад, якщо дитина знає, де в домі зберігаються заощадження, вона повинна розуміти, що без дозволу їх брати неможна. А якщо постійно забороняти щось, дитина буде навпаки робити все, щоб заборону порушити. Інша ситуація, коли дитині говорять, що все в порядку, а насправді це не так. Не слід говорити не правду, краще сісти та поговорити про ситуацію, яка склалася. Все одно, коли дитина підросте вона дізнається правду й вберегти її від цього неможливо.
  5. Заперечувати про свій емоційний стан. Наприклад, не треба, коли дитина впала та вдарилася, казати їй, що вже не болить. Вона почне сприймати це, так, що біль не існує. Не треба кричати та впокорювати дитину. Якщо так робити, дитина не буде знати, що таке співчуття й буде навпаки сміятися та хизувати над іншими.
  6. Посвячувати себе для дитини. Для того, щоб виховати щасливу дитину, необхідно самому бути щасливим. Заганяти себе заради дитини не варто. Дитина повинна на вашому прикладі бачити, що треба брати все від життя, тоді вона виросте успішною та щасливою людиною.
  7. Робити плани на майбутнє дитини. Часто батьки самі планують за своїх дітей, ким вони стануть, коли виростуть. Дитина повинна сама обрати свій шлях, а ви повинні її в цьому підтримувати та підказувати.



Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!