Ці поради дуже допоможуть батькам разом із вчителями виховати розумну особистість.
Не треба вчити уроки замість дитини та разом із нею, вона повинна це робити самостійно. Збиратись до школи вона повинна сама, а не батьки. Через це, відносини між дітьми та батьками псуються.
Кожна дитина повинна мати вільний час та робити те, що їй хочеться. Він повинен тривати від 2 до 4 годин на добу. Батьки намагаються заповнити весь вільний час дітей відвідуванням різноманітних гуртків. Через це нервова система дітей дуже виснажується.
Ви повинні завжди підтримувати свою дитину та відстоювати її права. Дитина це ваша кровинка. Не треба перейматись через незадовільні оцінки, бо можете відбити назавжди у дитини жагу до навчання.
Не слід перейматися оцінками. Краще спитайте у дитини про її здоров’я або про хвилювання під час перевірки знань. Таким чином дитина зрозуміє, що вона для вас важливіша ніж оцінювання знань.
Ніхто не знає про психологічне здоров’я дитини, яка гарно навчається або погано. Діти, які навчаються на відмінно, зазвичай дуже стривожені, а самооцінка у них дуже низька. Причиною не виконання уроків самостійно не є лінощі. У психології немає такого поняття. Це буває через відсутність мотивації або бажання.
Головними причинами відмови робити уроки самостійно є – нестача уваги, підвищена активність, підвищений тонус, психологічні розлади або підвищення внутрішньочерепного тиску. Тому, краще знайдіть варіанти розв’язання цих проблем, ніж витрачати свій час над вивченням підручників.
Існують батьки, які мають нестримне бажання виростити успішну, самостійну та відповідальну особистість. Є такі, які постійно контролюють дитину, для них головне поведінка. Дуже часто, через погані оцінки руйнуються родини. Психологічний стан дитини у підлітковому віці дуже загострений. Через відповідальність перед екзаменами, родина постійно знаходиться у нервовому стані. Що робити, щоб максимально зменшити це напруження? Краще думати про добрі стосунки у родині та їхні цінності.
Подумайте, що іспити скоро скінчаться й під час них ваша сім’я трималась разом та підтримувала один одного. Можна скласти іспити, але втратити добрі стосунки між дитиною та батьками. Якщо ви нещасна людина, тоді вам дуже важко буде зробити дитину щасливою. Читати лекції про виховання дітей слід відвідувати лише тим батькам, які мають психологічну стабільність. Більшість батьків думають, що у них все добре, а проблеми лише у їхніх нащадків. В одній родині дві дитини можуть мати протилежні характери. Один добрий, а інший злий та агресивний. Це відбувається через те, що хтось, у певний час не отримав належної уваги й батьки не приділили цьому великого значення. Одяг, взуття та ситість це не виховання, а турбота. Дитина буде відноситись у старості до вас, так само як ви поводили себе з нею у дитинстві. Коли дитина народжується, ви ладні робити все, щоб їй було добре. Коли вона йде до школи, ваші стосунки починаєте псувати школа. Запам’ятайте, школа не повинна стати між вами, вона повинна залишатись осторонь. Школа навчає дитину самостійності, відповідальності, грамотності, практичним навичкам, щоб було простіше почувати себе у дорослому житті.
Якщо дитина сильно переймається через погані оцінки, це ознака реакції батьків. Якщо ви не будете її сварити, а навпаки підтримаєте, тоді дитина сама виправить свої оцінки та поведінку. Якщо дитина у першому класі не справляється у навчанні, це не є проблема у дитині, шукайте проблему у школі. Гімназії та ліцеї не зацікавлені дітьми, їм важливо бути престижними. Дитина у першому класі повинна робити домашню роботу від 15 до 45 хвилин, якщо більше вона починає відволікатись та втомлюватись. Дитинна повинна тягнути програму, якщо ні, краще перейдіть у звичайну школу.
Покарати дитину можна, а іноді це є корисно. Якщо ви попросили дитину, що коли ви прийдете з роботи вона зробить домашню роботу та прибере. А ви прийшли й помічаєте, що нічого не зроблено, а дитина сидить у телефоні. Не слід кричати та сваритись одразу. Спокійно підійдіть та поясніть, що телефону вона більше не побачить. Для неї це буде сильним покаранням, вона сама все зрозуміє за що.
Давати гроші потрібно давати дитині починаючи з 6 років. Вона повинна сама вирішувати на що вона їх витратить. Маніпулювати грошима не потрібно та контролювати куди вона їх витрачає. Від цього залежить успішність та поведінка її у майбутньому.
Не слід проживати за дітей їхнє життя. Вони повинні самостійно все робити. Бо у дорослому віці, коли вас не буде, вони не будуть знати, що робити.
Не слід постійно опікувати дитину, у дорослому житті вона не буде нести не за що відповідальність та постійно буде намагатись порушувати заборони.
Контроль. Дитина повинна відчувати, що їй довіряють та ставляться до неї з повагою. Будьте впевнені, що така дитина не буде дружити з поганими друзями, бо ваша довіра для неї важлива.
Розкажіть дитині, що ті люди, які навчаються, у дорослому житті своїм розумом заробляють великі гроші, ніж ті, які працюють фізично.
Неприбрана кімната є ознакою внутрішнього стану дитини.
Виховання це не лекції про те, як потрібно жити. Батьки своїми вчинками показують дитині, як потрібно поводити себе у тих чи інших ситуаціях.
Маніпулювання дитини дорослими, це ознака неврозу. Тому, потрібно шукати причину його виникнення.
Розмовляючи з дитиною, не слід її критикувати та аналізувати її вчинки. Не розмовляйте про неї, а кажіть про себе. Не дитина погана, а дитина не правильно зробила й ви думаєте, що наступного разу вона зробить інакше.
Дитина повинна відчувати підтримку, довіру від батьків. Вона повинна відчувати їхній захист та вашу любов.
Бажаємо успіхів!