Посадка огірків у травні: в які дні краще садити, щоб гарно родили

Настає тепла весняна пора й треба починати висаджувати огірки у відкритий ґрунт. Сприятлива температура для них становить +12 — +30 градусів. Огірки бувають різні – ранньостиглі, середньостиглі та пізньостиглі. Садити необхідно всі види, щоб вони росли на протязі всього літа.

Краще всього садити огірки коли місяць зростає. Сприятливі дні у травні – 17,18,21,22,23,26,27,28,31. У червні – 5,6,13,14,15,18,19,20. Не можна садити огірки у травні – 19 числа, у червні – 3,4,17, у липні – 2,3,17.

Вибір гарних сортів для посадки:

Рекомендується садити від 3 до 6 сортів огірків. Це необхідно робити для того, щоб урожай був стабільний, бо літо кожного року змінюється, може бути тепло або навпаки холодно.

Для того, щоб висадити огірки у відкриту землю, необхідно провести підготовку насіння та землі.

Підготовчі заходи для насіння:

Якщо ви хочете посадити насіння, яке ви зібрали самі, необхідно, щоб воно полежало мінімум 4 роки. Багато людей насіння садить у сухому вигляді, не замочуючи його. Але є насіння, яке вже оброблене, його сіють не замочуючи.

Але, якщо ви хочете підготувати насіння необхідно:

  • Просортувати насіння – воно повинно бути великим, рівним та світлого кольору.
  • Необхідно знезаразити насіння розчином Фітоспорину, але слід дотримуватися інструкції, або 1% розчином марганцю. Також можна зробити такий екологічний засіб для знезаражування – вичавите 3 зубки часнику на 100 мл води, дайте постояти 24 години, після використовуйте. Після всіх маніпуляцій насіння необхідно промити проточною водою.
  • Проростити насіння – покладіть його у марлеву серветку, змочену водою. Обгорніть її харчовою плівкою та покладіть у тепле місце. Насіння проросте через 48 годин. Не забувайте, щоб марля була постійно вологою.

Землю для огірків необхідно теж підготувати. Вони люблять рости на тих місцях, де зростали – перець, помідори, часник, цибуля, капуста. Вживаються з горохом, кукурудзою, зеленню, редискою, томатами. Не люблять рости після гарбузових та баштанних культур.

Як садити огірки?

  1. Зробіть ямки на грядках. Глибина посадки – 1,5-3 см.
  2. Полийте ямки.
  3. Покладіть насіння на відстані 10 см. У ямку кладіть 2-3 насінини. Слабкі ростки після треба прибрати.
  4. Насипте землю в один рівень з грядкою. За бажанням, для профілактики захворювань та ураженю шкідників можна покласти разом з насінням – гірчичну макуху або тютюновий пил. Після все засипати землею.
  5. Полийте грядки.

Бажаємо успіхів у висадці огірків!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!