Посадка полуниці у серпні: де краще садити, та чим підживити, щоб гарно прижилася

Скоро настане час пересаджувати полуницю. Полуниця дуже любить, коли за нею правильно та старанно доглядають. Щоб отримати гарний врожай, потрібно додати чимало зусиль. Садити саджанці можна двічі на рік. Перший раз – весною, кінець квітня – початок травня або у кінці серпня, аж до початку вересня. Приготування ґрунту для полуниці, можна починати у червні, щоб висадити її восени. Але доведеться дуже довго чекати та витрачати свої сили на догляд.

Де посадити полуницю?

Садити полуницю потрібно на сонячній ділянці, де немає сильного вітру та постійної вологи. Полуниця не любить місця де багато вологи та є поглиблення. Якщо висадити кущі на північній стороні – то врожай будете збирати пізніше, але ягоди виростуть великими.

Якщо на південній – врожай зберете раніше, вони будуть солодкі, але невеликого розміру. Сприятлива земля для посадки ягоди є там, де росли морква, буряк, редис, селера, салат, часник, петрушка, кріп, цибуля. Не слід садити кущі після перцю, огірків, баклажанів, картоплі та капусти, бо ягоди можуть почати хворіти тими самими хворобами, що й попередники.

Формування грядки.

Існує безліч варіантів посадки грядок – вертикальні, високі, підвісні, насипні. Розглянемо найпростіші.

Насипні – роблять для того, щоб вода не застоювалась та не гнило коріння. Якщо клімат переважно сухий та спекотний – садіть кущі на рівні із землею. Насипте шар землі висотою 20 см та зробіть в середині поглиблення. Краї формуйте у вигляді трапеції, щоб земля не осипалася. Для посадки кущів одним рядом, вам знадобиться ширина грядки – 30 см, якщо буде два ряди – 50 см. Залишайте відстань між кущами – 40 см. Зробіть борозни між рядами шириною менше ніж 50 см, таким способом ви захистите кущі від різноманітних хвороб та шкідників.

Високі – роблять, якщо переважає сира погода. Шар землі повинен бути 20 см. Садити кущі потрібно, як завжди. Такі грядки дозволять поберегти своє здоров’я. Ідеальний варіант для людей, у яких є проблеми зі спиною. Врожай на таких грядках дозріває на два тижні раніше.

Використання чорного спанбонду. Цим матеріалом застелють грядку після формування, потім роблять отвори на відстані та висаджують кущі полуниці. Такий спосіб дозволяє не витрачати час та сили на прополювання, врожай буде чистим. Їх менше вражають шкідники.

Чим підживлювати полуницю?

Щоб гарно підживити полуницю, потрібно внести такі добрива – на відро компосту додайте 20 грамів калійної солі, 25 грамів сечовини, 40 грамів суперфосфату. Добриво у цій кількості використовують на кожний метр грядки. Органічне підживлення – відро компосту та стільки ж перегною, додайте 400 грамів золи. Змішайте добриво з верхнім шаром землі.

Оновлювати саджанці потрібно кожні чотири роки.

Бажаємо успіху!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!