В кінці жовтня та на початку листопада починаються перші заморозки на ґрунті. Це найкращий час для посадки цибулі-сіянки.
Особливість процесу в тому, саджається рослина в холодну землю ( t від -1°C до +2°C). Через це кількість цибулин збільшується на чверть у порівнянні з весняним посівом.
Треба врахувати, що до того, як земля замерзне, цибуля має пустити корені, але не прорости. Найкраще брати цибулини розміром 1 см (можна і менші).
Площа для посадки має виходити на сонячну сторону, перекопана, має бути удобрена компостом та золою (1 склянка на 1 кв. м). Заздалегідь треба зробити борозни (глибина 3-4 см, відстань між борознами 12-15 см).
Цибулю-сіянку кладуть вертикально в борозну (між цибулинами має бути 3-4 см), засипають землею і мульчують грядки (можна використати торф або листя).
Якщо зима буде сніжна, то на грядку можна накидати снігу для утеплення, але навесні при відлизі дивитися, щоб вода не застоювалась, відкидати сніг. Але якщо снігу не було а градусник опускався до -15 °C, то у квінті треба досадити цибулю.
Добре буде у квітні удобрити цибулю розчином коров’ячого гною або пташиного посліду (у пропорції 1 до 10), після цього накрити плівкою. Наступного разу підгодівля буде після травневих свят тим же розчином.
Поливати треба до початку липня ад до дозрівання цибулин.
Переважно озимі сорти дають одну велику цибулину. Ця цибуля більш стійка до ураження цибулевою мухою, бо встигає до її появи сформувати коріння.
Обирайте гарний сорт, добре доглядайте озиму цибулю і влітку отримаєте гарний результат!