Посадочний календар на липень 2021 року. В які дні краще садити, щоб мати гарний врожай

Місячний календар впливає на ріст рослин. Якщо місяць повний, активно росте надземна частина. А якщо місяць регресний, краще росте коренева система.

У липні найчастіше насадження вражаються шкідниками та хворобами. Тому, розповімо вам, коли потрібно проводити заходи проти боротьби з ними.

У липні картоплю атакує колорадський жук, а томати – фітофтороз. Краще за все бореться з грибком препарат на основі міді – «Хом». Ним обробляють томати та картоплю. Якщо томати тепличні – використовують «Фітоспорин».

Баклажани, перець, томати у липні може вражати стеблова та плодова гниль. Для захисту, листя витирають від нальоту зволоженою ганчіркою, а потім обробляють маззю з марганцевокислого калію та крейди. Можна протерти рослини ганчіркою змоченою марганцівкою. Після рослини притрушують попелом та поливають кальцієвою селітрою (у 10 л. води розчиняють пару столових ложок засобу).

Детальніше по датах:

1.07 – 2.07 (зростаючий місяць) – збирають насіння, вкорінюють живці, підживлюють рослини, розпушують ґрунт та обрізають квіти. Прополюють та стрижуть газон. Не можна щеплювати та обприскувати насадження фунгіцидами та інсектицидами.

3.07 – 4.07 (зростаючий місяць) — поливають, підживлюють та щеплюють насадження. Прополюють та розпушують землю. Підстригають газон та проводять обробку проти шкідників та хвороб. Не можна розділяти рослини на цибулини та бульби. Обрізати насадження, теж не рекомендується. Якщо 3.07 йде дощ, він триватиме ще сорок днів.

5.07 – 7.07 — (зростаючий місяць) — поливають, підживлюють та щеплюють насадження. Висівають зелень. Підстригають газон та проводять обробку проти шкідників та хвороб. Розпушують та прополюють землю. 7 числа – заготовляють лікарські трави.8.07 — (зростаючий місяць) — проводять кореневу та позакореневу підгодівлю, обробку проти шкідників, заготовляють живці та висівають зелень. Не можна обрізати та прищеплювати рослини.

9.07 – (повний місяць) – не можна сіяти, пересаджувати, обрізати, прищипувати та поливати. Краще прорідити та розпушити землю.

10.07 – 12.07 – (спадаючий місяць) – прибирають ранню картоплю та інші коренеплоди. Обприскують квіти від хвороб та шкідників, розпушують землю та проріджують грядки. Викопують квіткові цибулини та заготовляють насіння. Не можна сіяти, поливати, підживлювати та висаджувати рослини.

13.07 – 14.07 — (спадаючий місяць) – розпушують та поливають землю. Займаються закладанням компосту та сіють коренеплоди. Продовжують заготовляти живці для щеплень та прищипування насаджень. Обробку від шкідників не проводять. Збирають врожай аґрусу та косять сіно.

15.07 – 16.07 – (спадаючий місяць) – збирають насіння, розпушують та проріджують грядки. Час збирання плодів та обробки від хвороб та шкідників. Не можна пікірувати, пересаджувати, підживлювати та поливати рослини. Продовжують косити сіно та збирають врожай маку.

17.07 – 18.07 – (спадаючий місяць) – сіють коренеплоди, викопують цибулини квітів, поливають, щеплюють та збирають врожай. Сіють багаторічні та однорічні рослини. Не можна розпушувати, обрізати та пересаджувати рослини.

19.07 – 20.07 — (спадаючий місяць) – збирають ранню картоплю, розпушують, підгортають, прищеплюють, щеплюють, прополюють, обприскують, стрижуть газон та викопують цибулеві квіти. Заготовляють живці. Не можна зволожувати ґрунт та сіяти трав’янисті рослини.21.07 – 22.07 — (спадаючий місяць) – прибирають бобові, поливають, розпушують, щеплюють, закладають компост та вкоріняють живці. Не можна проводити обробку хімічними засобами та збирати врожай коренеплодів.

23.07 – (молодий місяць) – проріджують грядки, розпушують землю, обприскують насадження від хвороб та шкідників. Не можна сіяти, підживлювати, поливати та пересаджувати рослини.

24.07 – 25.07 – (зростаючий місяць) – висаджують розсаду, збирають насіння та плоди. Прополюють, розпушують, пересаджують рослини, які ростуть у горщиках, обприскують насадження від хвороб та шкідників. Не можна підживлювати, поливати та обрізати насадження.

26.07 – 27.07 — (зростаючий місяць) – розмножують насадження, ділять багаторічні рослини, поливають та підживлюють. Збирають врожай зелені, пасльонових та гарбузових культур. Розпушують, прополюють, закладають компост, обприскують насадження від хвороб та шкідників.

28.07 – 29.07 — (зростаючий місяць) – збирають зелень та висівають нову, вкорінюють живці, підживлюють та розпушують землю. Стрижуть та поливають газон. Не можна щеплювати та обприскувати рослини.

30.07 – 31.07 — (зростаючий місяць) – підживлюють, щеплюють та поливають насадження. Розпушують, прополюють, закладають компост, обприскують насадження від хвороб та шкідників. Збирають бульбу, проводять обрізку та ділять рослини бульбами та цибулинами.У липні пересаджують вже добре зміцнілі саджанці плодових кущів. Через те, що смородина часто вражається у цей період борошнистою росою, її слід обробити «Фітоспорином», додавши трохи мила для прилипання.

Кущі смородини та аґрусу обробляють проти гусениці п’ядуна та листяної вогнівки – засобом «Фітоверм». Гарно бореться зі шкідниками та борошнистою росою – покласти лопату гною у середину куща, у сприятливий час у липні для підгодівель.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!