Серпень є найбільш зайнятим та результативним місяцем для тих, хто має власні ділянки. Влітку завершується збір врожаю, проводиться обрізка плодових дерев та кущів, і тривають роботи в саду та на городі. Місячний календар допомагає правильно спланувати сільськогосподарські роботи, враховуючи фази місяця, які впливають на ріст та врожайність рослин.
1 — 3 серпня. В перші дні серпня, коли місяць повний, не рекомендується працювати з рослинами.
4 по 5 серпня — урожайні дні, коли можна садити огірки та пекінську капусту в теплиці. Також підходить час для посіву швидкорослих салатів і пересадки квітів, зокрема цибулевих. У цей період можна займатися обрізанням дерев, однак варто уникати їх поливу.
6 серпня — неродючий день, коли краще уникати саджання рослин, але можна займатися боротьбою зі шкідниками та збирати урожай.
7 по 9 серпня — вдалі дні, коли можна сіяти редьку, салат і мангольд, а також вносити компост і гній. В саду цей час підходить для обрізки полуниці та винограду.
10 по 11 серпня — час збору врожаю овочів, прищипування баклажанів і помідорів, а також розпушування грядок. Для дерев і чагарників настав час обрізки.
У дні з 12 по 14 серпня, що також є урожайними, рекомендується сіяти зелень та салати на городі та пересаджувати розсаду огірків у теплицю.
15-17 серпня — молодий місяць, коли необхідно утриматися від робіт з рослинами.
З 18 по 19 серпня — час прищипування помідорів, баклажанів і перців, а також збору урожаю для зберігання. Можна також підготовити грядки для посіву озимих культур.
20-21 серпня — час для висадки розсади огірків і капусти у теплицю, а також збору овочів і фруктів для заморозки. Доцільно проводити боротьбу з хворобами та шкідниками, а також садити квіти у горщики.
З 22 по 24 серпня — посів капусти та огірків на розсаду, а також пересадка квітів.
З 25 по 26 серпня — час для посіву огірків, цвітної капусти та зелені в теплиці. Рекомендовано обробляти ділянку від хвороб і шкідників, збирати овочі для заморозки й заморожувати їх.
З 27 по 29 серпня — можна садити рослини в теплицю або на підвіконні, а також пересаджувати рослини у горщики. Прищипування молодих дерев і чагарників також буде корисним заняттям.
З 29 по 30 серпня — збір насіння, викопування картоплі, боротьба з бур’янами, хворобами та шкідниками. Для грядок зі збереженим урожаєм можна провести перекопування, удобрити їх і замульчувати на осінь.
31 серпня — повня, коли краще утриматися від сільськогосподарських робіт. Цей час можна використати для заготівлі консервації та догляду за кімнатними квітами.
Беріть до уваги місячний календар на серпень 2023, плануйте роботи на своїй ділянці так, щоб використати кожен день якомога ефективніше для отримання більшого і якісного врожаю.
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…
Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…
Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…
Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…
Як правильно зберігати буряк, щоб зберегти його свіжість Осінній урожай буряка – справжній скарб для…
Швидка піца на сковороді: смачний перекус за 5 хвилин Цей рецепт стане у пригоді, якщо…