Посівний календар на квітень 2023 року. Сприятливі та не сприятливі дні

У квітні дачникам дуже важливо дотримуватися посівного календаря, який допоможе визначити, які овочі потрібно сіяти в цей місяць, а також які дні найбільш вдалі для садівництва. Це найбільш плідний місяць року для дачників, коли проводять багато робіт, таких як висадка овочів та фруктів, удобрення ділянок та теплиць, обробка саду та висадка квітів. Щоб забезпечити успіх у роботі на городі, важливо планувати свої справи, відповідно до посівного календаря на квітень.

У квітні на городі важливо проводити роботи, які допоможуть забезпечити гарний урожай. До початку місяця в теплицях або на підвіконні можна починати вирощувати розсаду для таких овочів, як капуста, помідори, перець, баклажани та огірки. У другій половині квітня слід розсаду пікірувати, а також висаджувати у відкритий ґрунт ранні овочі, такі як морква, цибуля, часник, зелень, бобові, редис та огірки. Також у цей період можна починати висаджувати картоплю.

В саду ж можна проводити роботи з обрізки, щеплення, обприскування від шкідників і побілки стовбурів. Важливо пам’ятати, що обробляти дерева можна до розпускання бруньок. З початку квітня можна посадити саджанці фруктових дерев та горіха, а також ягідних кущів. Такі роботи допоможуть забезпечити гарний урожай і насолоджуватися свіжими овочами та фруктами у майбутньому.

У квітні є певні дні, які сприяють високій врожайності різних культур. Це залежить від фаз місяця. Є певні фази місяця, коли рослини стають більш родючими та міцними, тоді як в інші фази вони можуть бути менш врожайними й слабкими.

Найурожайніші дні у квітні 2023 — 2-4, 11, 16, 17, 19, 24, 25 квітня.

Найменш врожайні дні у квітні 2023 — 1, 6, 15, 19, 21-23, 29 квітня.

Найкращі дні для посадок різних культур:

  • помідори — 7, 19, 24, 25, 26 квітня;
  • морква — 4, 7-9, 18, 25-28 квітня;
  • огірки — 7, 19, 24, 25, 26 квітня;
  • солодкий і гострий перець — 7, 19, 24, 25, 26 квітня;
  • цибуля і часник — 1, 2, 3, 6, 7, 11, 16, 17, 19, 29, 30 квітня;
  • всі види капусти — 1, 2, 3, 7, 16, 17, 24, 25, 29, 30 квітня;
  • баклажани — 7, 19, 24, 25, 26 квітня;
  • редька і редис — 1, 2, 3, 7, 11, 24, 25, 26, 29, 30 квітня;
  • зелень — 6, 7, 24, 25, 26 квітня;
  • квіти — 4, 5, 11, 30 квітня.

Рекомендується утриматись від сівби у дні молодика та повного місяця, оскільки в ці дні рослини можуть мати складнощі з приживанням на новому місці.

1-2 квітня — непридатні для здійснення посівів і посадок. Варто утриматись від підживлення, поливу, прищипування та пасинкування рослин. Однак, якщо немає можливості посадити цибулю та часник в інші дні, то їх можна посадити на городі саме у ці дати. Також можна виконувати такі садово-городні роботи, як удобрення ґрунту, захист рослин від хвороб та шкідників, а також біління дерев.

3-5 квітня — ці дні є сприятливими для посіву ранньої картоплі, гороху, буряка, різних видів цибулі, а також для посіву огірків, перцю, капусти на розсаду. Крім того, ці дні є ідеальним часом для посадки будь-яких квітів та лікарських рослин. Також рекомендується проводити такі роботи, як пікірування саджанців, прополювання бур’янів, обприскування і полив дерев.

6 квітня — це повний місяць, тому не рекомендується проводити будь-які роботи з рослинами в цей день.

7-11 квітня — це найбільш врожайний період у квітні. Дозволено саджати будь-які овочі як у відкритий ґрунт, так і на розсаду, висаджувати дерева та ягідні кущі, а також сіяти будь-які квіти. Усі рослини з легкістю приживуться та дадуть відмінний врожай. Можна проводити рясні поливи, вносити мінеральні та органічні добрива, обробляти від шкідників. Це також вдалий час для щеплення та обрізки дерев.

12-15 квітня — ці дні підходять для висадки ранньої картоплі, редису, зелені на городі, а також капусти на розсаду. Сприятливі дні для посадки багаторічних квітів, а також всіх квітів з шипами, зокрема троянд. Також можна посадити виноград і полуницю. У саду можна проводити обрізку крони, обприскування від шкідників, побілку стовбурів та видалення старої кори.

16-18 квітня — ці дні підходять для посіву зелені, щавлю, листової гірчиці, салату, редьки та мангольду. Крім того, це сприятливі дні для посадки насіння картоплі, помідорів, перцю та баклажанів, які можна висаджувати як у відкритий ґрунт, так і на розсаду. Також можна займатися полоттям і удобренням грядок, перекопуванням ділянки та видаленням непотрібних саджанців. Проте не рекомендується пересаджувати, обрізати або прищеплювати рослини, оскільки це може завдати їм шкоди.

19-21 квітня — ці дні вважаються «днями молодика», коли роботи з рослинами не проводяться.

22-24 квітня — ці дні дуже врожайні та підходять для посадки будь-яких овочів, дерев, ягід і квітів, а також для обрізки та прищеплювання дерев, заготівлі живців та підв’язування слабких саджанців. Поливи та підгодівлі повинні бути дуже помірними. Проте не рекомендується пересаджувати або пікірувати рослини.

25-26 квітня — ці дні підходять для посіву будь-яких овочів на розсаду та у відкритий ґрунт, а також для висадки однорічних квітів. Також можна починати садити картоплю. У ці дні добре приживаються полуниця, суниця, ожина, малина та аґрус. Проте не рекомендується використовувати отрутохімікати або вносити органічні добрива.

27-30 квітня —  це не є найкращий період для посадки більшості рослин, окрім цибулі, часнику та троянд. Не рекомендується здійснювати полив рослин та замочувати насіння. Проте, можна зайнятися полюванням на бур’яни та шкідників, підгортати та полоти грядки, а також білити дерева. Крім того, можна здійснювати посадку ароматних та лікувальних трав.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!