Позакоренева підгодівля огірків. Які добрива слід використовувати

Позакоренева підгодівля, це означає, що живлення надходить через листя та стебла рослини.

Цю підгодівлю проводять чотири рази за весь період вегетації (1 – через 14 днів після посадки, 2 – коли цвітуть, 3 – збирання плодів, 4 – для подовження збирання врожаю).

Причини, через які необхідно проводити лише позакореневу підгодівлю:

  • Економія добрив.
  • Холодне літо.
  • Перед підгодівлею йшли дощі й земля розмита та волога.
  • Поповнення рослини мінеральними елементами.
  • Надання рослині мікроелементи в невеликому обсязі.
  • Приманка для запилення огірків.




Які добрива слід використовувати:

  1. Сечовина. Містить азот. На 5 л води додайте 7 грамів сечовини. Розчином проводьте обприскування зразу, бо він не зберігається. Використовують через 2 тижні після сходження або пересадки у ґрунт.
  2. Борна кислота. Робить огірки смачнішими, прискорює цвітіння, примножує кількість зав’язі. На л теплої води додайте грам борної кислоти та 3 кристалики марганцю. Марганець допомагає боротися з хворобами.
  3. Суперфосфат. Містить багато фосфору. На 200 мл гарячої води додайте 2 столові ложки засобу. Залишіть настоюватися добу не забуваючи перемішувати. Після на 5 л води додайте 70 мл приготованого розчину. Ця підгодівля не підходить для кислого ґрунту.
  4. Кальцієва селітра. Допомагає огіркам перенести перепади температури. На 5 л води додайте 10 грамів селітри.
  5. Настій з трави. Живить огірки та веде боротьбу з хворобами та шкідниками. Приготуйте настій з різноманітної трави та води. Зачекайте поки настій перебродить та проведіть обприскування.
  6. Зола. Заповніть відро на 1/3 золою, налийте гарячої води до країв, перемішайте. Настоюйте засіб 2 доби. Перед обприскуванням процідіть.
  7. Цибулеве лушпиння. На 5 л води додайте 1,5 л банку лушпиння. Прокип’ятіть та настоюйте пів доби. Процідіть та розведіть 2 л відвару на 8 л води.



Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!