Преподобного Феодора — 3 травня. Що заборонено робити в цей день

Преподобного Феодора Трихину заведено вшановувати 3 травня. Люди називають цей день Федіром — власяничником, Окликанням предків або днем Федора Неводника.

Народився у статній родині у місті Константинополь. Відмовившись у зрілому віці від статків, вирішив прийняти чернечий постриг та прожити життя у самотності, у пустелі. Преподобний вів суворий спосіб життя, а у його пустелі була лише груба та власяница. Саме через це його почали називати Власяничник або Трихин. Протягом життя Феодор зцілив безліч людей та творив чудеса. Після смерті, його останки стали цілющими та продовжували лікувати людей.

У цей день не можна розпочинати важливі справи, проводити обряд хрещення, святкували весілля, не займалися тяжкою роботою та рибалити. День Феодора вважають поминальним.

Сьогодні всі намагалися допомогти тим, кого вже немає на цьому світі. Люди вірили, що декілька разів на рік, душі померлих відвідують своїх рідних. Це відбувається 3 травня на «Окликання предків». Померлі душі дуже сумують за своїм земним життям та мріють повернутися до нього. У цей день відкриваються ворота між земним та небесним життям. Для того, щоб душі могли відвідати родичів на землі, їх потрібно покликати. Кликати душі повинна найстарша жінка у родині. Вона повинна з самого рання піти на кладовище, сильно поплакати на могилі та казати, як погано жити без померлого родича на цьому світі. Після просила його прийти на землю. Якщо могила родича знаходиться далеко, потрібно зранку вийти у двір та голосно їх покликати. Потім жінки йшли додому та готували поминальний обід на якому було присутні 12 страв. Душі померлих живляться парами від їжі, тому страви подають гарячими. У давні часи, за селами виставляли спеціальні столи для покійних, на якому розміщували скатертину, запалювали свічки та ставили хліб з сіллю.



Люди сідали за столом та залишали одне місце порожнім, для померлого родича – пробатька. Всі інші померлі душі сідають на поперечинах столів та стільців, тому людям не можна ставити ноги на них. Душі знаходяться на землі до півночі. Щоб провести їх назад, вся родина виходила у двір та кілька хвилин стояли мовчки. Коли подув вітер – це означало, що душі повернулися у небесне царство.

Поради:

  1. Не можна проводити окликання, якщо 3 травня припало на тиждень після Великодня, слід чекати Радоницю.
  2. Символом скорботи та печалі вважається гвоздика, тому вирушаючи на кладовище купуйте ці квіти.
  3. Перед цим днем варто вдома прибрати. А 3 травня люди повинні надягти чистий одяг, не сваритися та не вживати погані слова.

Ваші покійні родичі повинні побачити, що у вас все гаразд та всього вистачає.

Прикмети:

  • Меду буде мало, якщо 3 травня ллє дощ.
  • Якщо вперше почуєте грім, чекайте гарного врожаю.



Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!