Преподобного святого Прохора Лебедника, Печерського ченця заведено вшановувати у лютому, 10 числа.
Люди назвали цей день Прохор Весновій або Днем Прохора.
Проживав у Києво – Печерському храмі, був аскетом. Прізвисько Лебедник отримав, бо їв хліб з лободи, який випікав власноруч. Він сам робив борошно для хліба, збираючи та висушуючи трави для цього. Він вживав хліб та пив воду. Під час голодомору готував більше хліба та пригощав ним людей, які вмирали від голоду. Не дивлячись на те, що хліб виготовлений з лободи, на смак він був дуже солодким. Якщо хтось крав хліб, то для таких людей хліб ставав гірким на смак. З тих часів люди почали називати його Лебедником.
Традиції та обряди на Прохора.
Починаючи з 10 лютого до свого правління наближалась весна. Погода ставала теплішою й почали відступати морози. Люди називали це явище – поворот на весну.
Щоб швидше одужати, можна розпочинати лікування з нинішнього дня. Гарний день для початку нових справ, які неодмінно завершаться успіхом. Не можна займатись тяжкими фізичними справами, можна нашкодити своєму здоров’ю. у родині не можна сваритись, бо помиритесь ще не скоро.
Цього дня суворо забороняється їсти раків та інші морепродукти. На деякі види риб та раків існувала заборона у вживанні. Про це написано у Старому Завіті.
Не можна їсти сиру рибу, водяних змій, кальмарів, креветок, осетрину, сомів та вугрів. Після, через деякий час ці заборони було переглянуто та скасовано. Заборонялося вживати раків та рибу 10 лютого та на святого Харлампія, який оберігав всіх від раптової смерті.
Люди моляться святому, щоб той захистив їх на воді, бо душі померлих забере із собою диявол. Варто взагалі скасувати подорожі та походи туди, де є вода, щоб не сталося лиха.
Сьогодні сприятливий день, щоб звернутись за допомогою до знахарів, які лікують онкологічні хвороби.
Прикмети:
Чим підживлювати кавуни та дині у липні для гарного врожаю Липень – найважливіший період для…
Підживіть цим троянди в липні: цвітіння миттєво стане пишнішим Липень – ключовий місяць для пишного…
Молоко прискорить дозрівання огірків: 3 рецепти підживлення Щоб огірки були соковитими, міцними й почали дозрівати…
Виховання дитини – це завжди виклик, адже потребує не лише любові та турботи, але й…
Як часто потрібно поливати орхідею, щоб вона цвіла роками Правильний полив орхідеї — запорука її…
Хто з нас не мріє про багатий урожай соковитих, стиглих помідорів? Однак, часто наші очікування…