Categories: Поради

Причини, через які на листю полуниці з’являються чорні плями, та як їх позбутися

Якщо вчасно помітити захворювання на листах полуниці та розпочати лікування, ви з легкістю впораєтесь з хворобою.

Види забарвлення та як з ними боротися?

Плями іржавого кольору.

Якщо листя стало іржавого кольору – полуницю вразила іржа, яка викликається грибками. На листах з’являються пухирці жовтого або помаранчевого кольору. Згодом ці пухирці вражають все листя, воно стає червоно – помаранчевим, а згодом опадає взагалі. Через те, що спори розлітаються у повітрі, ваші грядки можуть заразитися повністю. Тому потрібно завадити цьому процесу. Вражені саджанці приберіть з грядки, але під час процедури підстеліть під листя плівку. У кінці квітня – на початку травня обробіть кущі бордоською рідиною 1 %, використовуйте 1000 мл. на 10 м2. Можна обробити грядки такими засобами, як Окси Хом, Хом, Абіга – Пік, Чистофлор, Профі, Прогноз або Агролікар. Для того, щоб така хвороба не з’явилась на ваших грядках, кожні 5 років пересаджуйте полуницю.

Плями білого кольору.

Якщо листя стало білого кольору – полуницю вразив рамуляріоз, який викликається грибками. Цю хворобу називають білою плямистістю. На листах з’являються дуже маленькі крапочки пурпурного кольору, які потім збільшуються у розмірі. Плями спочатку чіткі, а згодом вражаючи всю рослину, зливаються повністю. Після на листі з’являються отвори, рослина в’яне та засихає. Причиною захворювання є надмірна волога. Полуниця на грядках виглядає, як опечена. Обробіть кущі бордоською рідиною 1 %, використовуйте 1000 мл. на 10 м2. Можна обробити грядки такими засобами, як Окси Хом, Хом або Абіга – Пік. Обробіть грядки два рази перед тим, як полуниця почне цвісти та стільки ж, після того, як зберете врожай. Обробку проводьте зранку, у суху та теплу погоду. Обприскуйте рясно кущі. Для профілактики обробіть саджанці такими розчинами, як Кент, Діамант та Клері. Не насаджуйте густо полуницю.



Плями червоного кольору.

Захворювання називається – бура плямистість. Причини виникнення – густі посадки, волога погода та неправильний догляд. На листах з’являються плями бордового кольору, які не мають чіткої форми. Також, присутні пухирці, які містять грибкові спори. Захворювання може вразити повністю всю рослину. Приберіть уражені саджанці та спаліть. Обробіть кущі бордоською рідиною 1 %, використовуйте 1000 мл. на 10 м2. Можна обробити грядки такими засобами, як Окси Хом, Хом або Абіга – Пік. Обробку проведіть три рази – коли оголяться бутони, перед цвітінням та після того, як зберете врожай. Весною огляньте грядки та приберіть уражені екземпляри, які перезимували – там міститься грибок.

Плями коричневого кольору.

Це захворювання називається антракнозом. На листах з’являються втиснуті плями коричнево – червоного відтінку, які потім стають темнішими та чорніють. Хвороба вражає рослину повністю. Спори хвороби розповсюджуються по повітрю, його можна принести на грядку на взутті та одязі. Приберіть уражені саджанці та спаліть. Обробіть кущі бордоською рідиною 1 %, використовуйте 1000 мл. на 10 м2. Можна обробити грядки такими засобами, як Окси Хом, Хом або Абіга – Пік, дотримуючись інструкції.

Профілактичні та лікувальні заходи.



Весна.

Після того, як зійде сніг приберіть все сухе та гниле листя й мульчу.  Проведіть обробку розчином мідного купоросу або бордоською рідиною. Коли садитимете нові саджанці, занурте їх на пару годин у розчин Фітоспорину – М.

Під час вегетаційного періоду.

Проведіть обробку такими розчинами, як Фуфанон – Новий або Алатар. З лікувальною та профілактичною метою, обробіть кущі 1 % розчином мідного купоросу, використовуйте 1000 мл. на 10 м2. Можна обробити грядки такими засобами, як Топаз, Чистофлор, Прогноз або Агролікар. При температурі повітря 5 – 7 градусів, обробіть саджанці – Фітоспорином – М або Бактофітом.

Під час появи бутонів.

Можна обробити грядки такими засобами, як мідний купорос, Топаз, Чистофлор, Прогноз або Агролікар. Для профілактики обробіть саджанці такими розчинами, як Споробактерин або Алірин – Б.



Під час утворення квітів та плодів.

Обробіть грядки такими засобами, як мідний купорос, Топаз, Чистофлор, Прогноз або Агролікар. Для профілактики обробіть саджанці такими розчинами, як Споробактерин або Алірин – Б. Не забудьте мульчувати, полоти та видаляти уражені насадження.

Осінь.

Проведіть обробку вище перерахованими засобами перед зимуванням.

Бажаємо гарних врожаїв!

Recent Posts

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

17 часов ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

17 часов ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

2 дня ago

Апетитний та пухкий торт «Пташине молоко» за простим рецептом. Такий ніжний що хоч губами їж

Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…

2 дня ago

Що потрібно зробити, щоб телефон зимою так швидко не розряджався. 4 дієві поради

Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…

2 дня ago

Ефективні методи боротьби з подряпинами на меблях. Не залишиться і сліду

Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…

2 дня ago