Пророка Захарія та святої Єлисавети — 18 вересня. У них просять здоров’я для дітей

18 вересня, шанують пам’ять пророка Захарія та святої Єлисавети. Ці святі були батьками Хрестителя Іоанна та пророка Предтечі.

Люди молились святим про зачаття, здоров’я та народження дітей. Ця сімейна пара довгий час не могла мати дітей. Одного разу Захарію наснився віщий сон, що його дружина скоро народить йому дитину. Він не повірив сну, тому Господь покарав його – він став німим.

Згодом народився хлопчик, який отримав ім’я Іоанн. Потім спитавши Захарія, як він назве свого сина, він написав Іоанн. З того часу, до нього повернулась мова.

Дізнавшись про народження майбутнього Месії, цар Ірод наказав вбити всіх дітей віком до 2 років. Він сподівався, що серед них опиниться й Іоанн. Дізнавшись про це Єлисавета разом із сином були вимушені ховатись у горах.

Слуги царя продовжували шукати хлопчика й коли мати побачила їх поблизу, почала просити Господа про допомогу й Він почув її молитви. Гори сховали їх від ворогів. Воїни вирішили піти до Захарія та випитати у нього де ховається його нащадок. Але той не промовив ні слова, за це він поплатився своїм життям. Через 40 днів після смерті пророка померла Єлисавета, а їхній син залишився живим у пустелі під суворим наглядом Всевишнього до дня явлення ізраїльтянам.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!