Прості засоби, що допоможуть вивести свіжі та застарілі жирні плями з одягу

Жирних плям на одязі важко позбутися. Такі забруднення не завжди піддаються спеціальним засобам. Але є кілька народних методів, що допоможуть вивести свіжі та застарілі жирні плями.

Найкращий варіант – виведення плями, що тільки-но з’явилася. Так її легше позбутися, не травмуючи тканину.

Спершу спробуйте засіб для виведення плям, придбаний в магазині. Прочитавши інструкцію, нанесіть засіб на пляму, зачекайте та виперіть.

Перш за все, свіжу пляму від жиру треба присипати сіллю і трохи потерти. Далі у воді розчинити миючий засіб для посуду та попрати забруднену річ. Трішки миючого засобу нанести на пляму, залишити на пів години та випрати звичайним способом.

Також ефективно бореться з жирними плямами сольовий розчин: 0,5 склянки солі розчинити в 5 л окропу. Цю суміш слід нанести на забруднення та залишити на 15-20 хвилин. Але такий спосіб не підійде для тонких та делікатних тканин, тому подивіться спершу на ярлик одягу.Якщо ж пляма поставлена давно та міцно в’їлася в тканину, скористайтеся гліцерином. Він впорається також з плямами від чорнила та вина. Гліцерин треба нанести на забруднення та залишити на пів години, трохи потерти та випрати.

Не поспішайте самостійно виводити плями, якщо не впевнені в тому, що тканина не пошкодиться при цьому. Краще скористайтеся хімчисткою.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!