З 6 по 19 січня православні християни відзначають багатоденне свято – Різдвяні Святки. Святвечір розпочинає ці релігійні святкування, а Водохреща завершує. Цей період особливий, наповнений релігійним і моральним змістом. В давнину люди суворо дотримувались усталених звичаїв, навчали цьому своїх дітей. До нас дійшли ці різдвяні традиції.
Свята вечеря скликає родину до столу 6 січня. 12 пісних страв – символ цього свята. Перша зірка сповіщає про народження Спасителя. Молитва і запалена свічка – невід’ємна частина дійства. Головною стравою є кутя. Вставши з-за столу, сім’я залишає кутю на ніч для душ померлих. Також було прийнято ходити в гості до родичів та пригощати їх кутею.
Після Святої вечері, вночі, вже можна було колядувати. Колядники в домі – добрий знак: їх гостинно приймали та пригощали солодощами.
Різдвяний ранок слід розпочинати з церковної літургії. Люди щиро моляться, дякуючи Спасителю всього світу. Вдома господині накривали пишний стіл, запрошуючи рідних та близьких. Страв має бути багато, а з алкогольних напитків дозволене тільки червоне вино.
Наші предки вірили, що у святки всі ворожіння правдиві, тому з 8 по 15 січня дівчата намагалися дізнатися, коли вийдуть заміж та хто їм суджений.
Перед святом Василя, 13 січня, прийнято щедрувати. Щедрівки привертають удачу, щастя та добробут. Господар має добре віддячити щедрівникам грішми чи солодощами.
14 січня – свято Василія Великого. Цього дня слід засівати зерном, закликаючи гарний урожай та фінансове благополуччя.
Ще одним важливим обрядом у наших предків було Годування Божих птахів. 17 січня надворі слід розсипати суміш хліба та зерна, щоб пташки її склювали та «забрали» різні незгоди.
18 січня – Хрещенський святвечір. Його ще називають «голодна кутя», бо цього дня слід дотримуватися посту. Наші предки на ніч залишали надворі повне відро води.
Хрещення Господнє святкується 19 січня. Спільна молитва та посвята води роблять її цілющою. Вона допомагає при хворобах та оберігає від злих сил. В ніч з 18 на 19 січня люди купаються в ополонці, бо вірять, що саме в цей час вода має неймовірну силу та допоможе оздоровити душу і тіло. Але до такої процедури слід готуватися заздалегідь, поступово загартовуючись.
Наші предки вірили, що гарна погода 19 січня пророкує невдалий рік.
Головне, що потрібно зробити на Різдвяні свята – це бути милосердним, щедрим, дотримуватися Заповідей Божих.
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…
Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…
Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…
Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…