Розчин, яким потрібно обробити цибулю-сіянку перед посадкою, щоб зібрати великий врожай.

Кінець жовтня та початок листопада – найкращий час садити цибулю-сіянку. Але, перш за все, треба обрати насіння та правильно його обробити, щоб цибуля не загнила та  потім зібрані на зиму плоди не проростали. Обробка також стимулює кращий ріст цибулі. Також дуже важливим фактором є дотримання термінів посадки.

Розглянемо кілька способів обробки цибулі-сіянки:

Термальний спосіб активізує насіння і готує до посадки. Слід поступово прогрівати насіння. (від + 24 ° С до + 28 ° С). Дрібне насіння прогрівають до 2 тижнів, велике – до 3 тижнів. Якщо ж тримання посівочного матеріалу сягає до + 35 ° С, то термін становитиме до 1,5 тижні. Наступний крок – прогріти насіння при температурі + 40 ° С протягом 10-12 годин.

Але є екстрене пробудження насіння (для відкритого ґрунту). Насіння опускають у гарячу воду температурою +40 … + 45 ° С на 10-15 хвилин. Після цього – у холодну воду на 10-15 хвилин.

 Щоб запобігти зараженню цибулини нематодою і грибковими інфекціями, насіння обробляють розчином солі: розмішайте столову ложку харчової солі в 1 літрі води, в цей розчин занурте насіння на 10-20 хвилин.Щоб вбити різні хвороби і шкідники у насінні, використовують розчин перманганату калію або мідного купоросу: візьміть 1,5 столової ложки мідного купоросу і розбавте в 10 літрах теплої води. Цибулю-сіянку занурити туди на 20 хвилин. Якщо оброблятимете насіння марганцівкою, то розчин має бути слабким: 10 г перманганату калію на 1 літр теплої води. Помістити цибулю на півгодини.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!